نیستان شنبه تا پنج شنبه از ساعت 22:00 به مدت 60 دقیقه

گفتگو با حیدر سلمانی پیشکسوت نی انبان نوازی در "نیستان" رادیو فرهنگ

در برنامه نیستان رادیو فرهنگ‌، امشب 31 خردادماه گفتگو با استاد حیدر سلمانی از معروف ترین نوازندگان ساز نی انبان، معرفی آلبوم "بی محابا" بداهه نوازی کیوان ساکت را بشنوید.

1400/03/31
|
10:15

شنوندگان مجله موسیقی رادیویی «نیستان» دوشنبه 31 خرادماه 1400 در بخش کارشناسی با ‌ دکتر محمد علی مرآتی؛ مدرس دانشکده موسیقی دانشگاه هنر تهران و دکتری موسیقی شناسی اقوام همراه می شوند ، تا در بررسی موضوع موسیقی یونان باستان با یکی از خاستگاه های اساسی موسیقی در جهان آشنا شوند.
ندا رادمهر در بخش آخرین اخبار و رویدادهای موسیقی، با استاد حیدر سلمانی از پیشکسوتان موسیقی نواحی و از معروف ترین نوازندگان ساز نی انبان گفت و گو می کند گفتنی است بی شک حیدر سلمانی یکی از معروفترین نوازندگان هنبونه و نی انبان حال حاضر کنگان است
در بخش معرفی آثار موسیقی نیز ، فرنوش تدین به معرفی آلبوم "بی محابا" اثری از محمد معتمدی و ابراهیم طهرانی پور می‌پردازد.

آخرین بخش از مجله هنری "نیستان" نیز موسیقی از ایده تا اجرا با حضور استاد کیوان ساکت است که در این قسمت، بداهه نوازی در گوشه مخالف سه گاه و فرود به سه گاه بر اساس پیوند شعر و موسیقی آوازی را آموزش داده و اجرا می کنند.
برنامه «نیستان» ساعت 22 به تهیه‎‌کنندگی وحید رستگاری و همراهی یلدا احتشامی از رادیو فرهنگ روی موج اف ام ردیف 106مگاهرتز پخش می‌شود.

دسترسی سریع
نیستان