نیستان شنبه تا چهارشنبه از ساعت 15:00 به مدت 60 دقیقه

بخش نیستان در گذر زمان به مجله رادیویی « نیستان» اضافه شد

برنامه «نیستان» رادیو فرهنگ از اول شهریورماه بخش «نیستان در گذر زمان» را به بخش های این مجله رادیویی ویژه موسیقی افزوده است.

1401/06/01
|
08:50

در برنامه « نیستان» امشب برای نخستین بار بخشی با صدای حسین بهروز ی نیا كه روایتی از زندگی هنری وی است پخش می شود.
ندا رادمهر در این برنامه درباره اپرای عاشورا كه به مناسبت محرم روی صحنه می رود صحبت می كند ، بهزاد عبدی آهنگساز اپرای عاشورا است و در این برنامه با نصیر حیدریان درباره این اركستر سمفونی تهران و همراهی گروه كر كه در حال تمرین هستند گفتگو می شود و بخش هایی از این اجرای تمرینی تقدیم شنوندگان خواهد شد
در بخش دیگر كتاب "طلوعی در غروب"، (ادبیات و موسیقی در آیین عزاداری زمینه‌خوانی) كه با هدف معرفی و احیای آیین زمینه‌خوانی و با همت علی عابدی تألیف و همكاری پژوهشكده تاریخ معاصر منتشر شده است در گفتگو با نویسنده اثر معرفی می شود.
در گپ‌و گفت امیرشهابی ( موسیقیدان ‌‌و كارشناس مجری برنامه) با علی عابدی )نویسنده این كتاب ضمن معرفی اثر ، نوحه ضبط شده چهارده معصوم علیهم السلام كه مرحوم مشكین مركب سروده و شروع نوحه در ماهور است پخش می شود.
فرنوش تدین نیز در بخش دیگری كه جدیدا با عنوان « نیستان در گذر زمان»به این برنامه اضافه شده است به مروری بر مستند حضور بزرگان موسیقی در برنامه می پردازد كه امشب سه شنبه یكم‌شهریورماه مستند حسین بهروز ی نیا (آهنگ‌ساز، ردیف‌دان و نوازندهٔ بربط)پخش می شود ‌‌در این بخش برای نخستین بار روایت زندگی هنری وی از كلام ایشان پخش می شود.
مجله رادیویی موسیقی نیستان با هدف تحلیل، بررسی و پخش موسیقی ایرانی به همراه آخرین رخدادهای موسیقی ایرانی به تهیه كنندگی وحید رستگاری و گویندگی فاطمه ركنی از شنبه تا پنجشنبه هرشب ساعت 22 به مدت 60 دقیقه از رادیو فرهنگ موج اف ام ردیف 106 مگاهرتز روی آنتن می رود.

دسترسی سریع
نیستان