چاپ اول شنبه ، دوشنبه و جمعه از ساعت 12:45 به مدت 30 دقیقه

گفتگو با مترجم«جایی كه خرچنگ ها آواز می خوانند» در «چاپ اول» رادیو فرهنگ

كتاب«جایی كه خرچنگ ها آواز می خوانند» در گفتگو با «ساراكریمی» مترجم این كتاب معرفی می شود .

1398/12/20
|
08:34

در برنامه «چاپ اول» سه شنبه20 اسفندماه كتاب «جایی كه خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند» نوشته «دلیا اونز» با ترجمه «سارا كریمی» كه در سال 98 با ترجمه ای جدید راهی بازار شده معرفی می شود.
در این برنامه «صادق وفایی» با «ساراكریمی» درباره این كتاب و نویسنده آن صحبت می كند.
دلیا اونز، نویسنده و جانورشناس آمریكایی است كه این رمان را در آگوست 2019 منتشر كرد و توانست 27 هفته متوالی صدر جدول فروش نیویورك‌تایمز را تصاحب كند.
این‌رمان جنایی، درباره دختری است كه اعضای خانواده‌اش او را در سنین خردسالی رها كرده‌اند تا تنها، در دل طبیعت بكر كارولینای شمالی، زندگی كند. «جایی كه خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند» 45هفته در صدر لیست پرفروش‌ترین كتاب‌های جهان بوده و همچنان در این فهرست قرار دارد.
این داستان، دو خط زمانی را شامل می‌شود؛ اول زندگی و ماجراهای دختری به‌نام «كیا» را روایت می‌كند. مادام كه او درباره سال‌های 1952 تا 1969 در انزوا و در حاشیه كارولینای شمالی، دوران رشد خود را طی می‌كند و خط زمانی دوم؛ بررسی قتل یكی از شخصیت‌های مشهور در كارولینای شمالی است. شاید نام كیا فقط از سه حرف تشكیل شده باشد، اما رنج‌هایی كه او متحمل شده، در روح و جسم هیچ دختری نمی‌گنجند. تمام اهالی باركلی‌كو، او را با لقب «دختر مرداب» می‌شناسند؛ «جایی كه خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند» را اثری حزن‌آلود از روند رشد یك‌انسان و ماجرای یك قتل محتمل اعجاب‌انگیز دانسته‌اند. اونز با داستان موردنظر، به این‌نكته اشاره كرده كه ما آدم‌ها، تا ابد در چارچوب كودكی خود خواهیم بود و سوژه رازهای زیبا و بی‌رحمی هستیم كه طبیعت در دل خود نگه می‌دارد.
برنامه چاپ اول با اجرای صادق وفایی و تهیه كنندگی پرویز جمالی با موضوع معرفی تازه های نشر روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت 12:45 برروی موج اف ام ردیف 106مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می شود.

دسترسی سریع
چاپ اول