چاپ اول شنبه ، دوشنبه و جمعه از ساعت 12:45 به مدت 30 دقیقه

معرفی كتاب « هفت خوان توسعه» در «چاپ اول» رادیو فرهنگ

كتاب هفت خوان توسعه در روایت ستاری‌فر از تامین اجتماعی در « برنامه «چاپ اول» رادیو فرهنگ دوشنبه 12 اسفندماه معرفی می شود.

1398/12/12
|
10:58

در برنامه «چاپ اول» دوشنبه12 اسفندماه ماه «مریم بیانی » با « میكائیل عظیمی» نویسنده كتاب «هفت خوان توسعه در روایت ستاری‌فر از تامین اجتماعی » گفتگو می كند. این كتاب تاریخچه تأمین اجتماعی نیست. خاطرات محمد ستاری‌فر هم نیست. متنی مرسوم و متعارف درباره «چالش‌ها و موانع سازمان تأمین اجتماعی» هم نیست. این كتاب بنا به شرط و شروط ستاری‌فر، پرسشی سهمگین را پیش كشیده و پنجه در پنجه معضلی در انداخته كه بسیار گسترده، چند بعدی و ریشه‌دار است.
كلیدواژه اصلی این كتاب «نظام تصمیم‌گیری و دستگاه دیوانسالاری كشور» است. مسأله محوری در این تلاش، «كاستی‌های آن نظام و نقصان‌های آن دستگاه» است. اما برای این منظور، دوره مدیرعاملی محمد ستاری‌فر در تأمین اجتماعی را به عنوان «شاهد و گواه» پیش كشیده است.
بنابراین، در انتظار مطالعه خاطرات به سبك رایج نباید بود، نباید به پیشواز متنی با ادبیات رایج اداری رفت و نباید بحثی در قد و قواره یك سازمان (هر چند بزرگ و فراگیر) را چشم داشت؛ چراكه نگارنده تلاش داشته تا با تمركز بر فرایندها و یادآوری رخدادها، علل و نتایج را پیش كشیده و با پرهیز از ماندن در چارچوبهای اداری و اسارت در نام‌ها و نشان‌ها، «سمت‌و سو و جهت‌گیری اصلاح فرایندها» را پیش چشم‌ها برجسته كند.
«برنامه چاپ اول» با اجرای «مریم بیانی» و تهیه كنندگی پرویز جمالی با موضوع معرفی تازه های نشر روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت 12:45 برروی موج اف ام ردیف 106مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می شود .

دسترسی سریع
چاپ اول