چاپ اول شنبه ، دوشنبه و جمعه از ساعت 12:45 به مدت 30 دقیقه

زندگی و شعر صدشاعر به «چاپ اول» رسید

كتاب زندگی و شعر صدشاعر در برنامه «چاپ اول» رادیو فرهنگ یك شنبه 20بهمن ماه معرفی می شود.

1398/11/20
|
12:26

در برنامه «چاپ اول» یك شنبه 20 بهمن ماه «بهاره برهانی » با « خسرو شافعی » نویسنده كتاب« زندگی و شعر صد شاعر »گفتگو می كند.
كتاب زندگی و شعر صد شاعر به زندگی و شعر صد شاعر برجسته از رودكی تا امروز و معرفی سبك های مختلف شعر فارسی می پردازد. شیوه شعر هر شاعر بررسی شده و با گزیده ای از سروده های او و ذكر منابع مطالعاتی كامل شده است.شعر نو و شاعران معاصر بخش بزرگی از كتاب را به خود اختصاص داده اند.
در انتخاب شاعران این مجموعه، برجسته‌ترین شاعران كه به نوعی برای تكامل و پربارسازی شعر فارسی در عرصه‌های گوناگون زبانی، تصویری، مضمون، قالب و غیره تحول ایجاد كرده‌اند یا برای اعتلای شعر فارسی به گونه‌ای مؤثر بوده‌اند، ملاك انتخاب بوده است.
این كتاب دربردارندۀ خلاصه‌ای است از چگونگی پیدایش هر سبك (مكتب) در شعر فارسی، زندگی‌نامه‌ای كوتاه از شاعر، بیت یا قطعه یا بندی از اشعار برای نمونه جهت آشنایی اولیۀ ذهنی با شیوۀ بیان شاعر و سپس معرفی شیوۀ هر شاعر؛ پس از آن چند نمونه از اشعار سرودۀ شاعران برای آشنایی بیشتر آمده است.
« برنامه چاپ اول» با اجرای بهاره برهانی و تهیه كنندگی پرویز جمالی با موضوع معرفی تازه های نشر روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت 12:45 برروی موج اف ام ردیف 106مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می شود .

دسترسی سریع
چاپ اول