چاپ اول شنبه ، دوشنبه و جمعه از ساعت 12:45 به مدت 30 دقیقه

شرح حال مرتضی نی داودی با «جویبار جوشنده» در «چاپ اول»

«محمدامین میراحمدی » نویسنده كتاب «جویبار جوشنده» در برنامه «چاپ اول» امروز شنبه 19بهمن ماه در رادیو فرهنگ این اثر را معرفی می كند.

1398/11/19
|
11:59

در برنامه «چاپ اول» شنبه 19 بهمن ماه « محمدامین میراحمدی» به عنوان مولف كتاب «جویبار جوشنده» در گفتگو با «رضا مهدوی» كارشناس مجری این برنامه به معرفی این كتاب كه شرح و تحلیل آثار و احوال مرتضی نی‌داود به همراه نت‌نگاری برخی از آثار اوست می پردازد.
مرتضی نی‌داود (1369-1279) موسیقی‌دان برجستۀ ایرانی و خالق آثارِ ماندگاری مانند «مرغ سحر» و «آتشی در سینه دارم» است. او كسی بود كه آثارش ضمن حفظ اصالت، بازتاب اجتماعی وسیعی داشت. مؤلف در این كتاب به پژوهش دربارۀ ابعاد مختلف زندگی این استاد گران‌قدر پرداخته است.
كتاب « جویبار جوشنده » شامل شرح حال، دیسكوگرافی (اثرشناسی)، نت‌نگاری آثار و تحلیل نوازندگی و آهنگ‌سازی مرتضی نی‌داود است. در این كتاب قطعاتی در فرم‌های سولو، ساز و آواز، پیش‌درآمد، چهارمضراب، تصنیف و رنگ نت‌نگاری شده است كه برخی از این آثار برای نخستین‌بار است كه به خط نت درآمده‌اند. نت‌نگاری‌ها و تحلیل آن‌ها می‌تواند راهگشای دوستداران موسیقی ایرانی باشد.
برنامه چاپ اول با اجرای «رضا مهدوی» و تهیه كنندگی «پرویز جمالی » با موضوع معرفی تازه های نشر روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت 12:45 برروی موج اف ام ردیف 106مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می شود.

دسترسی سریع
چاپ اول