چاپ اول شنبه ، دوشنبه و جمعه از ساعت 12:45 به مدت 30 دقیقه

«چشم‌انداز طبیعی» به «چاپ اول» رسید

«رضا سرور » مترجم كتاب « چشم‌انداز طبیعی گسترش كمدی و رمانس شكسپیری » نوشته نورتروپ فرای، فیلسوف، اسطوره‌شناس، نظریه‌پرداز و منتقد ادبی كانادایی در برنامه «چاپ اول» امروز یكشنبه 13بهمن ماه در رادیو فرهنگ این اثر را معرفی می كند.

1398/11/13
|
11:46

در برنامه «چاپ اول» یكشنبه 13 بهمن ماه « رضا سرور » به عنوان مترجم در گفتگو با «بهاره برهانی » كارشناس مجری این برنامه به معرفی كتاب « چشم‌انداز طبیعی » می پردازد.
در میان نوشته‌های نورتروپ فرای در باب شكسپیر، كتاب چشم‌انداز طبیعی جایگاهی والا دارد. در این كتاب او، در مقام منتقد و نظریه‌پردازی بزرگ، به دسته‌بندی قواعد مستولی بر كمدی‌ها و رمانس‌های شكسپیر می‌پردازد و نشان می‌دهد چگونه شكسپیر با به‌كارگیری زیرساخت‌های اسطوره‌ای، اعتلای قراردادهای نمایشی، و بازآفرینی داستان‌های فولكلور به اوج مهارت تكنیكی خویش دست می‌یابد. طیف وسیع مضامین و آثاری كه در این كتاب بررسی می‌شود، چشم‌انداز گسترده‌ای پیش‌روی ما می‌گسترد كه در آن شكسپیر، چونان شطرنج‌بازی ماهر، بازی‌های هم‌زمانی را به پیش می‌برد و با تكنیك‌‌های درخشان خویش در تمامی آنها برنده می‌شود.
برنامه چاپ اول با اجرای «بهاره برهانی» و تهیه كنندگی «پرویز جمالی» با موضوع معرفی تازه های نشر روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت 12:45 برروی موج اف ام ردیف 106مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می شود.

دسترسی سریع
چاپ اول