صبح به وقت فرهنگ هر روز صبح از ساعت 6:05 تا 7:10 به مدت 65 دقیقه

رادیو فرهنگ

صبح به وقت فرهنگ

بررسی آموزش مهارت های ارتباطی به فرزندان در "صبح به وقت فرهنگ "

برنامه «صبح به وقت فرهنگ» امروز نگاهی به آموزش مهارت های ارتباطی به فرزندان دارد.

1400/12/02
|
08:24

در برنامه « صبح به وقت فرهنگ» دوشنبه دوم اسفند ماه به این سوال كه "چطور میشه مهارت های ارتباطی رو به فرزندان آموزش داد؟ " پاسخ داده می‌شود.

پرورش مهارت های ارتباطی كودكان و تقویت فن بیان از جمله مهم‌ترین توانایی‌هایی است كه لازم است والدین به كودك خود آموزش دهند چراكه پرورش این مهارت تاثیر به سزایی در موفقیت و آینده فرزندان دارد. در واقع آنچه كه باعث می‌شود كودكان به گونه‌ای جذاب صحبت كنند و در نحوه دوست‌یابی و اجتماعی شدن موفق عمل كنند، پرورش مهارت های ارتباطی كودكان است. متاسفانه كودكانی كه فاقد مهارت های ارتباطی هستند، به تدریج گوشه گیر و منزوی می‌شوند و این موضوع می‌تواند آن‌ها را مستعد آسیب‌های روانی كند.
والدین اولین معلم كودك در یادگیری مهارت‌های گوناگون هستند. والدین باید بتوانند مهارت‌های مختلف را به كودك خود آموزش دهند كه كودك بتواند در محیط‌های مختلف از این مهارت‌ها بهره مند شود. در كنار این مسئله تربیت كودك نیز به شكل گیری مهارت‌ها كمك خواهد كرد. اگر بتوانید كودك خود را به گونه‌ای آموزش پذیر تربیت كنید خواهید توانست مهارت‌های مختلفی را به او یاد دهید.
از این رو در برنامه امروز با نگاه به چگونگی آموزش مهارت های ارتباطی به فرزندان، به بررسی این موضوع می‌پردازیم.
برنامه « صبح به وقت فرهنگ »هر روز از ساعت 6:30 تا 7:55 از رادیو فرهنگ روی موج اف ام ردیف106 مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می شود.

دسترسی سریع
صبح به وقت فرهنگ