صبح به وقت فرهنگ هر روز صبح از ساعت 6:05 تا 7:10 به مدت 65 دقیقه

رادیو فرهنگ

صبح به وقت فرهنگ

نگاهی به مهم ترین دستاورد فرهنگی انقلاب اسلامی در "صبح به وقت فرهنگ"

برنامه « صبح به وقت فرهنگ» پنج شنبه 21 بهمن ماه، نظر شنوندگان را درباره مهم ترین دستاورد فرهنگی انقلاب اسلامی جویا می‌شود.

1400/11/20
|
15:07

پیروزی انقلاب اسلامی، كه مرهون رهبری‌های مدبرانهٔ امام خمینی(رحمه الله)، حضور یكپارچهٔ مردم متدین، و آموزه‌های پویای مكتب تشیع بوده است، تأثیر فراوانی بر تحولات داخلی، منطقه‌ای و جهانی داشته است، به‌طوری كه با اندك تأملی می‌توان به این دستاوردها پی برد.
انقلاب اسلامی آنچنان قدرت‌های جهانی را در حیرت فرو برد و بر صورت ستمگران سیلی نواخت كه برخی از آن‌ها هنوز هم نتوانسته‎اند تعادل خود را به دست آورند. 
با وقوع انقلاب اسلامی، زمینه‎ای فراهم گردید تا ارزش‌ها و احكام اسلامی جامهٔ عمل به خود پوشاند و جامعهٔ اسلامی رنگ الهی به خود بگیرد. این دستاورد عظیم، حركت چندین هزار سالهٔ انبیا و اولیای الهی را در جهت استقرار حكومت دینی به ثمر نشاند.
از دستاوردهای این نظام آن است كه ارزش‌های والای اسلامی، روز به روز، از جایگاه رفیع‌تری در جامعه برخوردار می‎شوند، عدالت بیش از هر زمان دیگری مورد توجه قرار می‎گیرد، از وجود تبعیض‌های ناروا كاسته می‎شود، شایسته‌سالاری بر امور جامعهٔ اسلامی حكم‎فرما می‎گردد، و روحیهٔ ایثار و فداكاری ترویج می‌شود.
در سایهٔ این دستاورد و رحمت الهی بود كه در صحنهٔ دفاع مقدس جمهوری اسلامی ایران نیز ما شاهد جان‎فشانی‌ها و ایثارِ ازخودگذشتگانی بوده‎ایم كه از تمام زندگی مادی خود چشم‎پوشی كرده، قدم در راهی گذاشتند كه جز سختی و مرارت و محرومیت چیز دیگری را به همراه نداشت.
به همین جهت؛ در برنامه « صبح به وقت فرهنگ» روز پنج‌شنبه 21 بهمن ماه به این سوال كه "مهم ترین دستاورد فرهنگی انقلاب اسلامی از نظر شما چیست؟ " پاسخ داده می‌شود.
برنامه « صبح به وقت فرهنگ »هر روز ساعت 6:30 تا 7:55 از رادیو فرهنگ روی موج اف ام ردیف106 مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می شود.

دسترسی سریع
صبح به وقت فرهنگ