كتاب فرهنگ شنبه تا چهارشنبه از ساعت 18:15 تا 19:15 به مدت 60 دقیقه

رادیو فرهنگ

كتاب فرهنگ

بررسی نقش ساختار قدرت سیاسی پهلوی دوم در بروز انقلاب اسلامی ، در شنبه های تاریخی« كتاب فرهنگ»

برنامه« كتاب فرهنگ» شنبه ها با بررسی موضوعات تاریخی در حوزه كتاب از رادیو فرهنگ پخش می شود این برنامه امروز به بررسی « دوره چهارم حكومت پهلوی دوم»( 1357_ 1342 )) اختصاص دارد.

1402/11/14
|
09:17

برنامه «كتاب‌ فرهنگ» شنبه 14 بهمن ساعت 18 به مدت حدود 60 دقیقه با موضوع« دوره چهارم حكومت پهلوی دوم پخش می شود.
در این برنامه با حضور كارشناسی دكتر ابوحمزه. پژوهشگر تاریخ و عضو هیات علمی دانشگاه ساختار قدرت سیاسی پهلوی دوم و تاثیر آن در بروز انقلاب اسلامی ایران بررسی می شود.
معرفی و خوانش كتاب توسط « علی جویا» در بخشی با عنوان «شابِك» همچنین بخش اطلاع رسانی رویدادها و تازه های نشر برای علاقه مندان حوزه كتاب و كتابخوانی به همت فاطمه محمدیان فر از بخش های دیگر این برنامه است.
كتاب انقلاب در سالن انتظار در گفتگو با محمد رضا روز بهانی دكترای تاریخ و عضو هیئت علمی دانشگاه و نوبسنده این اثر معرفی می شود.
این كتاب دارای دو نمایشنامه است ، اولی با عنوان (سالن انتظار) با موضوع برخی مناسبات ایران در دهه چهل و پنجاه شمسی،كه در شهرهای مختلف به اجرا درآمده و جوایزی نیز كسب نموده است و دیگری، نمایشنامه (انقلاب در سالن انتظار) نام دارد كه به موضوع حوادث انقلاب اسلامی ایران در سال 1357 می پردازد. هر دو نمایشنامه با نگاه یك پژوهشگر تاریخی نگاشته شده اند و اوضاع رژیم گذشته را از ابتدای تاسیس تا پایان به نمایش می گذارد.

دكتر محمد رضا روزبهانی سال 1339 در شهرستان بروجرد متولد شد. وی دارای مدرك دكترای تاریخ است و هم اكنون عضو هیات علمی و مدرس دانشگاه فرهنگیان است.
«كتاب فرهنگ» را از گروه تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ شنبه ها را به تهیه كنندگی « فاطمه محمدیان فر» با همراهی گویندگی و نویسندگی ‌‌« علیرضا تابان» و هماهنگی « ثریا رستمی» و گزارشگری « حمیرا فراتی»روی موج اف ام ردیف106 مگاهرتز ساعت 18بشنوید .

دسترسی سریع
كتاب فرهنگ