كتاب فرهنگ شنبه تا چهارشنبه از ساعت 18:15 تا 19:15 به مدت 60 دقیقه

رادیو فرهنگ

كتاب فرهنگ

‌ بررسی ضرورت توجه به داستان برای كودكان در «كتاب فرهنگ»

برنامه «كتاب فرهنگ»امروز دوشنبه 9 بهمن با موضوع ضرورت توجه به داستان برای كودكان با تاكید بر داستان های كهن از رادیو فرهنگ پخش می شود.

1402/11/09
|
07:58

برنامه «كتاب فرهنگ» به همت گروه «تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ» هر روز از ساعت 18:00 تا 19 پخش می شود، این برنامه دو شنبه ها به كودكان و نوجوان اختصاص دارد و این هفته به ضرورت توجه به داستان برای كودكان با تاكید بر داستان های كهن می پردازد.
در این برنامه با حضور سید مجتبی مومنی به عنوان كارشناس و در گفتگوی تلفنی با زهرا كلاته ، كارشناس ارشد روانشناسی و مشاور كودك درباره موضوع برنامه صحبت می شود.
همچنین رویدادها و اخبار حوزه‌های نشر و كتاب نیز در این برنامه اطلاع‌رسانی می شود و در بخش كتاب خوان های كوچك نوجوانان بخش هایی از كتابی را خوانده و معرفی می كنند.
‌ در این برنامه كتاب « قصه ما همین بود»نوشته محمد میركیانی »معرفی می شود.
این كتاب شامل شش قصه به سبك قصه های پدربزرگ ها و مادربزرگ ها است؛ قصه های «گوهر امید»، «مهمان حبیب خداست»، «برادران مسافر»، «والی و درویش»، «گوهر صبر» و «نگین یاقوت» در جلد نخست این كتاب منتشر شده است.
«كتاب فرهنگ» را دو شنبه ها به تهیه كنندگی « یلدا احتشامی» با همراهی گویندگی و نویسندگی ‌«راضیه گردكاهد»و هماهنگی « مژگان پارساحسینی» و گزارشگری « حمیرا فراتی»روی موج اف ام ردیف106 مگاهرتز ساعت 18:00 بشنوید .

دسترسی سریع
كتاب فرهنگ