كتاب فرهنگ شنبه تا چهارشنبه از ساعت 18:15 تا 19:15 به مدت 60 دقیقه

رادیو فرهنگ

كتاب فرهنگ

بررسی نظام فكری علامه محمد تقی جعفری در رادیو فرهنگ

برنامه كتاب فرهنگ امروز در چهارشنبه های اندیشه و تفكر به پخش بخش اول از بررسی نظام فكری علامه جعفری اختصاص دارد.

1402/09/08
|
10:17

برنامه كتاب‌ فرهنگ چهارشنبه 8 آذر 1402 ساعت 18:00 به مدت 60 دقیقه با محوریت بررسی نظام فكری علامه محمدتقی جعفری به كارشناسی دكتر محمد رسول تبیك از رادیو فرهنگ پخش می شود.
بخش شابك كه علی جویا آن را تدارك دیده است به معرفی و خوانش كتاب اختصاص دارد و سمیه نجفی هم شنوندگان را با رویدادها و تازه های نشر آشنا می كند و‌حمیرا فراتی گزارشگر برنامه است.
در این برنامه دكتر قادر فاضلی؛ نویسنده و پژوهشگر به عنوان كارشناسان تلفنی در خصوص موضوع برنامه صحبت می كند.
همچنین كتابهای « علامه محمد تقی جعفری ،سرگذشت و ایام ،آراء و اندیشه ها،زندگینامه و خدمات علمی و فرهنگی مرحوم علامه محمد تقی جعفری و ابن سینای زمان» در این برنامه معرفی می شوند.
محمد‌تقی جعفری مشهور به علامه جعفری (1302 - 1377ش)، از علمای شیعه در قرن 15 هجری قمری، حكیم، فیلسوف، متكلم، فقیه و اصولی. او شاگرد مرتضی طالقانی بود و سراسر عمر خود را در تحصیل، تدریس و پژوهش و تحقیق سپری كرد. وی بیش از 80 جلد كتاب تالیف كرده است. جبر و اختیار، شرح نهج‌البلاغه، شرح مثنوی معنوی و وجدان، از معروف‌ترین آثار اوست.

« كتاب فرهنگ» را از گروه تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ به تهیه كنندگی محمدرضا حاج حیدری ،با گویندگی و نویسندگی راضیه گردكاهد روی موج اف ام ردیف106 مگاهرتز بشنوید.

دسترسی سریع
كتاب فرهنگ