كتاب فرهنگ شنبه تا چهارشنبه از ساعت 18:15 تا 19:15 به مدت 60 دقیقه

رادیو فرهنگ

كتاب فرهنگ

گذری بر منظومه فكری شهید صدر در برنامه« كتاب فرهنگ»

برنامه كتاب فرهنگ امروز در چهارشنبه های اندیشه و تفكر به پخش بخش دوم از بررسی نظام فكری شهید صدر اختصاص دارد.

1402/09/01
|
08:10

برنامه كتاب‌ فرهنگ چهارشنبه یكم آذر 1402 ساعت 18:00 به مدت 60 دقیقه با محوریت بررسی نظام فكری شهید صدر به كارشناسی دكتر محمد رسول تبیك از رادیو فرهنگ پخش می شود.
بخش شابك كه علی جویا آن را تدارك دیده است به معرفی و خوانش كتاب اختصاص دارد و سمیه نجفی هم شنوندگان را با رویدادها و تازه های نشر آشنا می كند و‌حمیرا فراتی گزارشگر برنامه است.
در این برنامه سید مهدی موسوی ؛ نویسنده و پژوهشگر به عنوان كارشناسان تلفنی در خصوص موضوع برنامه صحبت می كند.
همچنین كتابهای «زندگانی سیاسی شهید سید محمد باقر صدر»،«صدر شهادت» و‌همچنین «ناگفته ها و اسرار زندگی شهید آیت الله سید محمد باقر صدر» در این برنامه معرفی می شوند.
در میان چهره‌های برجسته حوزه‌های علمیه در دهه‌های اخیر، آیت‌الله شهید سید محمدباقر صدر، یكی از ممتازترین و شگفت‌انگیزترین آنهاست و به تعبیر مقام معظم رهبری بی‌شك یك نابغه و یك ستاره درخشان است.ایشان كتاب «العقیده الالهیه فی الاسلام» را پیش از ده سالگی تألیف كرد. «فدك فی التاریخ» نیز كه نمونه ای كم نظیر در روش بحث از مسائل اختلافی میان مذاهب است در سیزده سالگی شهید صدر به رشته تحریر درآمده است. شهید صدر پیش از چهارده سالگی از جمعی از اساتیدش اجازه اجتهاد گرفت. برای اولین بار در ١٩سالگی نظرات اصولی اش را در كتاب «غایه الفكر» به چاپ رساند. ٢4 ساله بود كه دست به نگارش «فلسفتنا» زد؛ كتاب بی نظیرش یعنی «اقتصادنا» را در ٢5 سالگی تألیف كرد. این مختصر، تنها چكیده ای از نشانه هایی است كه می تواند نشان دهنده نبوغ علمی و فكری شهید صدر در عرصه های مختلف باشد.
« كتاب فرهنگ» را از گروه تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ به تهیه كنندگی فاطمه محمدیان فر ،با گویندگی و نویسندگی راضیه گردكاهد روی موج اف ام ردیف106 مگاهرتز بشنوید.

دسترسی سریع
كتاب فرهنگ