كتاب فرهنگ شنبه تا چهارشنبه از ساعت 18:15 تا 19:15 به مدت 60 دقیقه

رادیو فرهنگ

كتاب فرهنگ

از پخش تصویری «كتاب فرهنگ» در هفته كتاب تا معرفی برنامه های كتاب محور رادیو فرهنگ

برنامه« كتاب فرهنگ» با محوریت شعار هفته كتاب «آینده خواندنی است» از 23 تا30 آبان رادیویی و تصویری از رادیو فرهنگ ‌و‌ پایگاه ایرانصدا پخش می شود.

1402/08/23
|
07:04

سی‌ویكمین دوره هفته كتاب جمهوری اسلامی ایران از سه شنبه 23 آبان ماه با شعار« آینده خواندنی است» آغاز می شود. براساس برنامه ریزی های انجام شده هر روز از این هفته به اسمی نامگذاری شده است و برنامه « كتاب فرهنگ» نیز طبق محور این نامگذاری، برنامه های هفته كتاب را همراهی می كند.
هرروز از این هفته یكی از تهیه كنندگان گروه تاریخ و اندیشه تدارك برنامه « كتاب فرهنگ» را برعهده دارند، فاطمه محمدیان فر، امیرحسین محمودی، یلدا احتشامی و معصومه سادات علوی نكو تهیه كنندگانی هستند كه در كنار گوینده، كارشناس مجری، گزارشگر و هماهنگی برنامه ویژه هفته كتاب جمهوری اسلامی ایران را تهیه كرده و در كنار توجه به موضوع كودك و نوجوان به موضوع عدالت فرهنگی و روانشناسی و تاریخ نیز توجه می كنند.هر روز از هفته كتاب یكی از خبرنگاران كتاب، اخبار روز را برای شنوندگان رادیو فرهنگ اطلاع‌رسانی می‌كند همچنین با توجه به برگزاری جشن انتخاب پایتخت كتاب در هفته كتاب جمهوری اسلامی ایران در شهر منتخب و به صورت مردمی و جشنواره كتاب روستا در این برنامه به طور ویژه به این موضوع پرداخته می شود.
همچنین در هفته كناب رادیو فرهنگ برنامه 15 دقیقه ای « دفترچه یادداشت» را به تهیه كنندگی فاطمه محمدیان فر روانه آنتن می كند.
شایان ذكر است برنامه كتاب فرهنگ از شنبه تا چهارشنبه هرروز با یك موضوع و تهیه كننده ساعت18:00 به موضوعاتی با محور كتاب می پردازد
گروه جامعه و كتاب نیز برنامه « كتاب بان» را یكشنبه ها ساعت 10:30 به كارشناسی علی اكبر زین العابدین و تهیه كنندگی فریده گودرزی با محوریت معرفی مروجان كتاب و راه های ترویج فرهنگ كتابخوانی در جامعه روانه آنتن می كند ، چاپخانه نیر در این روز به تهیه كنندگی زهرا نصراللهی ساعت 21:30 به معرفی دو‌كتاب از تازه های نشر اختصاص دارد همچنین داستان یك كتاب نیر یكشنبه و سه شنبه هر هفته به تهیه كنندگی فاطمه محمدیان فر پخش میشود.
مسابقه كتابستان نیز ساعت 14:30 جمعه ها به تهیه كنندگی رویا ولی زاده روی آنتن می رود و برنامه كیمیای كلمات به تهیه كنندگی «فریده گودرزی» و‌گویندگی فاطمه حقیقت ناصری با محوریت بررسی متون كهن ادب فارسی و پژوهش ها ‌كتاب های نگاشته شده در این زمینه در همین‌ روز ساعت 13:30 با كارشناسی بهرام پروین گنابادی پژوهشگر و منتقد ادبی پخش می شود.
برنامه «سیم و زر» كه ویژه نقد كتاب است، به معرفی و نقد و بررسی اثار تازه منتشر شده یا چاپ مجدد اختصاص دارد و با تهیه‌كنندگی فریده گودرزی و اجرای فاطمه اسحاق تبار و‌اجرای كارشناسی امین خرمی دوشنبه‌ها ساعت 12:30 پخش می شود.

دسترسی سریع
كتاب فرهنگ