كتاب فرهنگ شنبه تا چهارشنبه از ساعت 18:15 تا 19:15 به مدت 60 دقیقه

رادیو فرهنگ

كتاب فرهنگ

بررسی ضرورت مطالعه كتاب و تربیت كودك در «كتاب فرهنگ»

برنامه «كتاب فرهنگ»امروز دو شنبه 30 مرداد با موضوع كودك و نوجوان از رادیو فرهنگ پخش می شود.

1402/05/30
|
09:27

برنامه «كتاب فرهنگ» به همت گروه «تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ» هر روز از ساعت 18:15 تا 19 پخش می شود، این برنامه دو شنبه این هفته به موضوع ضرورت مطالعه كتاب و تربیت كودك اختصاص دارد.
در این برنامه با حضور سید مجتبی مومنی به عنوان كارشناس و در گفتگوی تلفنی با دكتر نگین صدری زاده, دكترای ادبیات فارسی ، نویسنده و پژوهشگر ادبیات كودك ، كارشناس كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان درباره اهمیت و ضرورت كتابخوانی كودكان و نوجوانان و صحبت شده و كتاب های مناسب این رده های سنی معرفی و بررسی می شود.
همچنین رویدادها و اخبار حوزه‌های نشر و كتاب نیز در این برنامه اطلاع‌رسانی می شود و در بخش كتاب خوان های كوچك نوجوانان بخش هایی از كتابی را خوانده و معرفی می كنند.
همچنین كتاب «تربیت چه چیز نیست» كه درباره این است كه چگونه تربیت نكنیم نوشته عبدالعظبم كریمی معرفی می شود،در این كتاب، نظام آموزشی و مفهوم تربیت سنتی و مدرن از دیدگاه های مختلف بررسی می شود. به تصریح نویسنده: "نظریه پردازان تربیتی تمركز برنامه های خود را بر دوره های ابتدایی قرار داده اند. این دوره برای بررسی آموزش و پرورش، جامعه پذیری و تغییر اجتماعی اساسی است. پیشرفت تكنولوژیك و تحولات اجتماعی، فرآیند آموزش را گسترش داده است. به طوری كه فرآیند آموزش از كودكستان شروع شده و تا دانشگاه و بعد از آن در جامعه تداوم یافته است. فرآیند آموزش چنان در حال تغییر است كه قطب بندی های قدیمی نظیر آموزش نخبگان در برابر آموزش عمومی، آموزش خصوصی در برابر آموزش جمعی، آموزش علوم در برابر هنرهای آزاد و مدارس حرفه ای جای خود را به ساختارهای بسیار پیچیده تر، داده اند.
«كتاب فرهنگ» را دو شنبه ها به تهیه كنندگی « یلدا احتشامی» با همراهی گویندگی و نویسندگی ‌«راضیه گردكاهد»و هماهنگی « مژگان پارساحسینی» و گزارشگری « حمیرا فراتی»روی موج اف ام ردیف106 مگاهرتز ساعت 18:15 بشنوید .

دسترسی سریع
كتاب فرهنگ