قلمرو فرهنگ شنبه ها از ساعت 10:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو فرهنگ

قلمرو فرهنگ

اهمیت انتخاب نام نیك برای فرزندان در «قلمرو فرهنگ»

برنامه قلمرو فرهنگ این هفته شنبه 23 بهمن ماه با موضوع اهمیت انتخاب نام نیك برای فرزندان از رادیو فرهنگ پخش می شود

1400/11/23
|
09:15

در برنامه « قلمرو فرهنگ» دكتر ناهید دیناروند؛ روان شناس بالینی و پژوهشگر جمعیت به عنوان كارشناس حضوری این برنامه و مهمان تلفنی برنامه، سید علی موسوی؛ كارشناس اداره ثبت احوال درباره اهمیت انتخاب نام نیك برای فرزندان مطالبی را بیان می كنند.
گفتنی است؛ اسم هر كس همانند لباسی است كه از آغاز تولد تا پایان عمر همواره بر تن دارد و یك لحظه از او جدا نمی شود و در همه جا به آن شناخته می شود. اسلام اهمیت بسیاری برای انتخاب نام نیكو قائل است و بر تاثیر آن در شكل گیری شخصیت فرزندان تاكید زیادی دارد.
نام‌ها می‌توانند باعث سربلندی و حتی خجالت و سرافكندگی صاحبانشان شوند و همه‌ی ما بارها در میان جمع‌ها و ارتباطات دوستانه شاهد بوده‌ایم كه افرادی كه اسم زیبا وشایسته داشته‌اند زودتر در جمع پذیرفته شده‌اند.

اهمیت نامگذاری در جذب و ایجاد ذهنیت مثبت در دیگران تا جایی است كه حتی در عالم تبلیغات نیز، صاحبان موسسه‌ها و شركت‌های تولیدی و تجاری، برای یافتن عنوانی نیكو برای كالای خود در تلاشند تا از این طریق ذهنیت بهتری را برای مصرف كننده ایجاد كنند.


برنامه « قلمرو فرهنگ» به تهیه كنندگی فاطمه محمدیان فر و گویندگی پیمان شیخی ساعت 10:30 روز شنبه از رادیو فرهنگ پخش می شود.

دسترسی سریع
قلمرو فرهنگ