قلمرو فرهنگ شنبه ها از ساعت 10:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو فرهنگ

قلمرو فرهنگ

بررسی اهمیت بهداشت و درمان در فرزند آوری در رادیو فرهنگ

برنامه قلمرو فرهنگ شنبه 29 آبان ماه با موضوع اهمیت بهداشت و درمان در فرزند آوری و سلامت روان خانواده از رادیو فرهنگ پخش می شود.

1400/08/29
|
10:04

برنامه «قلمرو فرهنگ» این هفته با بررسی موضوع نقش بهداشت و درمان در فرزند آوری و سلامت روان خانواده، به این پرسش كه اهمیت بهداشت چه تاثیری در فرزندآوری و سلامت روان خانواده دارد، روی آنتن می رود.
برنامه های باروری سالم در توازن جمعیت وتدوین سیاستهای جمعیتی نقش مهمی به عهده دارداین برنامه به افراد كمك می كند تا زمان تولد فرزندان خود را با شرایط سلامتی و سن خود تطبیق دهند و آگاهانه درباره تعداد فرزندان خود تصمیم بگیرند. برنامه های سلامت باروری علاوه بر جنبه های بهداشتی تاثیر مهمی در سایر ابعاد اجتماعی، حقوقی، اقتصادی، روانی و فرهنگی نیز دارد.
نتایج باروری سالم منجر به كاهش مرگ و میر مادران، نوزادان و كودكان، جلوگیری از سوء تغذیه در مادر و كودك، جلوگیری از زایمان در سنین نامناسب، كاهش بیماری های ژنتیكی، جلوگیری از حاملگی های برنامه ریزی نشده و سقط های عمدی و عواقب حاصله از آن نظیر وقوع بیماری، معلولیت و مرگ و هم چنین عاملی برای فراهم كردن زمینه مناسب ارتقاء سلامت خانواده می شود كه از اهداف اساسی وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشكی است
سلامت باروری محور اصلی تداوم و پایداری ازدواج، پویایی و بالندگی جمعیت و خانواده است‌، به همین منظور دكتر كتایون حیدری؛ متخصص زنان و زایمان و دكتر فاطمه آذرتاش؛ مشاور خانواده و مدرس دانشگاه با حضور در استودیوی برنامه «قلمرو فرهنگ» و حجت الاسلام والمسلمین محمد تقی شفیعی؛ پژوهشگر و استاد حوزه و دانشگاه و مؤلف كتاب كابوس سالمندی كارشناس تلفنی، این برنامه به بررسی این موضوع می پردازند .
برنامه « قلمرو فرهنگ» به تهیه كنندگی فاطمه محمدیان فر و گویندگی پیمان شیخی ساعت 10:30 روز شنبه از رادیو فرهنگ روی موج اف ام ردیف 106 مگاهرتز پخش می شود

دسترسی سریع
قلمرو فرهنگ