در مسیر توسعه دوشنبه هر هفته از ساعت 10:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو فرهنگ

در مسير توسعه

توسعه متوازن و نقش مسكن "در مسیر توسعه" رادیو فرهنگ بررسی می شود

معاون مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی كشور به همراه اعضای فراكسیون توسعه متوازن مجلس در برنامه "در مسیر توسعه" این هفته رادیو فرهنگ به بررسی موضوع مسكن در كشور و تاثیر آن در توسعه متوازن می پردازند.

1400/09/01
|
10:04

برنامه این هفته(1 آذر ماه) « در مسیر توسعه» كه با حضور كارشناسی دكتر محمد خدابخشی؛ نماینده ی الیگودرز، نایب رییس اول كمیسیون برنامه و بودجه و رییس فراكسیون توسعه ی متوازن كشور و دكتر محمود محمود زاده؛ معاون مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی كشور، و همچنین در ارتباط تلفنی با دكتر احمد دنیا مالی؛ نماینده بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی، عضو كمیسیون عمران و عضو ناظر مجلس در شورای عالی مسكن و دكتر بهروز محبی نجم آبادی؛ نماینده جغتای، جوین و سبزوار در مجلس شورای اسلامی، عضو كمیسیون برنامه و بودجه و عضو هیات رئیسه فراكسیون توسعه متوان كشور، از رادیو فرهنگ پخش می شود به بررسی مسائل و مشكلات بخش مسكن در كشور و اهمیت آن در توسعه متوازن استان ها اختصاص دارد.
توسعه پایدار رویكرد غالب تفكرات شهرسازی است و تلاش اصلی صاحبنظران در این حیطه، تعیین و به كارگیری شاخصهای پایداری در جنبه های مختلف توسعه شهری مانند حمل و نقل كاربری زمین، زیرساخت و .... است . یكی از بخشهای مهم در برنامه ریزی شهری توجه به سیاستهای مسكن ‌است . سیاستهای مسكن پایدار نوعی از تصمیم گیری هایی است كه مسكن سالم و در استطاعت را برای همه افراد جامعه تامین می كند.
روش های مختلف تامین مسكن توسط دولت ها در جهان، شامل كنترل اجاره، مسكن یارانه ای، خانه سازی اجتماعی، طرح زمین خدمات، تخریب و بازسازی و توانمندسازی است.
بررسی برنامه های توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی كشور و داده های آماری نهادهای ذیربط مسكن در این سالها نشان دهنده اهداف كیفی، كمی و خط مشی های كلان مسكن در كشور می باشد.
گفتنی است؛ تأمین مسكن مناسب در كشورهای مختلف با توجه به شرایط بازار مسكن و میزان نیاز به مسكن و دیدگاه دولت های حاكم برای  تخصیص فضا و امكانات متفاوت و یكی از عوامل تعیین كننده كیفیت زندگی خانوارها است ‌ودر كشور ما نیز در برنامه های توسعه به تحقق این‌مهم توجه شده است كه چگونگی اجرایی شدن و نقش ان در شاخص توسعه نورد بحث و بررسی قرار می گیرد
« در مسیر توسعه » دوشنبه ها بصورت زنده از ساعت 10:30 به مدت 60 دقیقه روی موج اف ام ردیف 106مگاهرتزو ای ام‌ردیف 585 مگاهرتز پخش رادیویی دارد و از پایگاه اطلاع رسانی رادیو فرهنگ به نشانیwww.radiofarhang.ir و در شبكه های ماهواره ای سپهر و آرا هم پخش تصویری دارد.

دسترسی سریع
در مسیر توسعه