در مسیر پیشرفت دوشنبه هر هفته از ساعت 10:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو فرهنگ

در مسير توسعه

بررسی سپرده های بانكی و نقش آن برای توسعه متوازن استان ها در رادیو فرهنگ

برنامه « در مسیر توسعه» امروز دوشنبه 9 خرداد. با موضوع بررسی وضعیت استان ها بر اساس سپرده های بانكی از رادیو فرهنگ پخش می‌شود .

1401/03/09
|
08:44

طبق بخشنامه های بانك مركزی، در تخصیص و هدایت منابع شبكه بانكی لازم اسـت رشـد و توسـعه متـوازن تمـامی مناطق كشور و تأمین مالی توأمان طرح‌های توسعه‌ای ملی و منطقه‌ای مدنظر قرار گیرد بر همین اساس در برنامه در مسیر. توسعه این هفته دكتر محمد خدابخشی نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی و نائب رئیس كمیسیون برنامه و بودجه و رئیس فراكسیون توسعه متوازن كشور، شیخ حسینی معاون بانك توسعه متوازن كشور، دكتر هادی قوامی معاون پارلمانی وزیر اقتصاد و سیروس ابراهیمی معاون اقتصادی استاندار لرستان وضعیت توسعه متوازن استان ها بر اساس سپرده های بانكی را بررسی می‌كنند.
مهم ترین نقش و كاركردهای بانك­‌ها در نظام اقتصادی، نقش واسطه­ گری مالی است. بانك­ها این نقش را به این صورت انجام می‌دهند كه از یك طرف با جذب سپرده­‌های بانكی اقدام به تجهیز منابع مالی كرده از طرف دیگر با اعطای تسهیلات بانكی اقدام به تخصیص منابع مالی می­‌نمایند. برای نشان دادن نقش واسطه­ گری مالی بانك‌ها از شاخص نسبت تسهیلات به سپرده‌­های بانكی (LDR) استفاده می­‌شود كه درصد ها در استان های مختلف متفاوت است.

تلاش برای ایجاد ثبات اقتصاد كلان در همكاری با سایر نهادهای اثر گذار چون سازمان برنامه و بودجه، بانك‌­ها را در عمل به سمت رعایت نسبت استاندارد تسهیلات به سپرده‌­های بانكی سوق دهد.

«در مسیر توسعه » به تهیه كنندگی مریم مقدسی دوشنبه‌ها بصورت زنده از ساعت 10:30 به مدت 60 دقیقه روی موج اف ام ردیف 106مگاهرتز و ای ام‌ردیف 585 مگاهرتز پخش رادیویی دارد و از پایگاه اطلاع رسانی رادیو فرهنگ به نشانیwww.radiofarhang.ir و در شبكه‌های ماهواره ای سپهر و آرا هم پخش تصویری دارد.

دسترسی سریع
در مسیر توسعه