سرزمین من هر روز به جز جمعه ها از ساعت 12:40 تا 14:00 به مدت 1 ساعت و 20 دقیقه

رادیو فرهنگ

سرزمين من

یادی از اولین شهید محراب در "سرزمین من"

مجله رادیویی "سرزمین من"؛ به موضوعات تاریخی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی متناسب با روز می پردازد ‌و امروز در سالروز شهادت آیت الله قاضی طباطبایی از ایشان یاد می شود .

1400/08/10
|
11:14

در برنامه سرزمین من امروز 10 آبان ماه؛ به موضوع نحوه تغذیه نوجوانان و جوانان در صورت مبتلا شدن به کرونا اشاره می شود و در بخش دیگر این برنامه ، اسارت شهید تندگویان وزیر نفت کابینه شهید رجایی مورد بررسی قرار می گیرد.
مهندس تندگویان 9 آبان 1359 خورشیدی در حالی که برای بازدید از پالایشگاه نفت آبادان در جنوب کشور بود در جاده ماهشهر آبادان همراه معاونش و چند مهندس شرکت نفت به اسارت نیروهای ارتش رژیم بعث درآمدند.
همچنین سالروز شهادت آیت ا... قاضی طباطبایی اولین شهید محراب نیز یاد ایشان گرامی داشته شده و با توجه به اینکه 10 آبان ماه، سالروز شهادت اولین شهید محراب، آیت‌الله سیدمحمدعلی قاضی طباطبایی است بهدزندگی ایشان کخ از شاگردان امام خمینی(ره)، آیت‌الله سیدمحسن حکیم(ره)، آیت‌الله سیدابوالقاسم خوی(ره)، آیت‌الله حاج شیخ عبدالحسین رشتی(ره)، و آیت‌الله شیخ محمدحسین کاشف الغطاء(ره) بودند اشاره می شود، .
آیت‌الله سیدمحمدعلی قاضی طباطبایی در سن 42 سالگی با کوله باری از علم و دانش و معرفت، حوزه نجف را پشت سر گذاشت و به سوی زادگاه خود شهر تبریز رهسپار شد تا به وظایف بس سنگین خود، در جهت اشاعه فرهنگی غنی و پویای آیین حیات بخش اسلام بپردازد.
آیت‌الله قاضی، سر انجام بعد از عمری مجاهدت و تعلیم و تربیت و نویسندگی، به تاریخ 10 آبان ماه 1358 در حالی که روز عید قربان نماز عید خوانده بود به هنگام شب، بعد از نماز مغرب و عشا ‌در مسجد شعبان، قربانی دین خدا شد و بار دیگر گروه فرقان با این جنایت هولناک، دل امت و امام را جریحه دار ساخت.
برنامه سرزمین من کاری از گروه تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ است که به تهیه کنندگی امیررضا راز ساعت 13:00 روی موج اف ام ردیف106 مگاهرتز پخش می‌شود.

دسترسی سریع
سرزمین من