سرزمین من هر روز به جز جمعه ها از ساعت 12:40 تا 14:00 به مدت 1 ساعت و 20 دقیقه

رادیو فرهنگ

سرزمين من

گرامیداشت آغاز هفته دولت و نگاهی به بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم در "سرزمین من"

در برنامه سرزمین من امروز دوم شهریور ماه به موضوعات مختلف از جمله هفته دولت و بررسی وزرای دولت سیزدهم در مجلس شورای اسلامی پرداخته می شود.

1400/06/02
|
10:33

یکی از بخش های مجله رادیویی "سرزمین من" سه شنبه 2شهریور ماه به مناسبت شهادت شهید اندرزگو در رویارویی با ماموران ساواک؛ به ایشان اختصاص دارد .
سید علی اندرزگو (زاده 1318 - درگذشته 2 شهریور 1357) از مبارزان مسلح مخالف حکومت پهلوی در خلال سال‌های 1342–1357 و عضو هیئت‌های موتلفه اسلامی بود که با گروه‌های مختلفی ارتباط داشت. وی از پرکارترین فعالان ضدرژیم پهلوی شناخته می‌شود
در جریان واقعه قیام 15 خرداد از فعالان و از عاملان تظاهرات بود که همان شب با اهدای کتابی از سوی آیت الله خمینی مورد تقدیر واقع شد. پس از این واقعه، وی دستگیر شد و تحت بازداشت از سوی ساواک قرار گرفت.پس از مدتی اندرزگو از زندان آزاد شد و به شاخهٔ نظامی جمعیت هیئت‏‏های مؤتلفه اسلامی پیوست.
همچنین در بخش دیگر این برنامه به آغاز هفته دولت اشاره می شود.
انفجار دفتر نخست وزیری در هشتم شهریور سال 1360 و شهادت دو یار دیرین امام (ره) و انقلاب و دو اسوه علم و تقوا، شهید محمد علی رجایی، رئیس جمهور و محمد جواد باهنر، نخست وزیر که نمونه ای از دولتمردان مردمی بودند و نیز به منظور آشنایی مردم با فعالیت ها و بیان اهداف و برنامه های آینده دولت، هفته ای به نام هفته دولت از دوم تا هشتم شهریور نامگذاری شده است که در این برنامه گذری کوتاه بر چکونگی نامگذاری این روز می شود .
در بخش دیگر از مجله خبری "سرزمین من" با برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیرامون صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم گفت و گو می شود و‌دغدغه های جامعه فرهنگی و هنری نیز درخصوص وزرا بیان می شود.
برنامه سرزمین من کاری از گروه تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ است که به تهیه کنندگی امیررضا راز ساعت 12:45 روی موج اف ام ردیف106 مگاهرتز پخش می‌شود.

دسترسی سریع
سرزمین من