سرزمین من هر روز به جز جمعه ها از ساعت 12:40 تا 14:00 به مدت 1 ساعت و 20 دقیقه

رادیو فرهنگ

سرزمين من

گفتگو با دکتر حریرچی و آخرین وضعیت واکسیناسیون در کشور با «سرزمین من»

در مجله رادیویی فرهنگی، تاریخی، اجتماعی "سرزمین من" امروز 13 تیرماه آخرین وضعیت واکسیناسیون کرونا در کشورمان در گفتگو‌ با «ایرج حریرچی» معاون کل وزارت بهداشت اطلاع رسانی می شود.

1400/04/13
|
11:26

برنامه «سرزمین من» که بررسی و بیان مسائل تاریخی و اجتماعی کشورمان اختصاص دارد امروز 13 تیرماه 1400، در بخش کرونا بیماری قرن، «ایرج حریرچی» معاون کل وزارت بهداشت درباره آخرین وضعیت واکسیناسیون در کشور می گوید.
با توجه به اینکه نیمی از استان‌های کشور شروع موج جدید کرونا را تجربه می‌کنند.در استان‌های تهران و مازندران روند صعودی است.در ایران هم ویروس دلتا مشاهده شده است در این برنامه مسئول و دبیر ستاد مبارزه با ویروس کرونا در ایران از اخرین اخبار و اطلاعات در رابطه با وضعیت واکسیناسیون در ایران و رنگ‌بندی شهرها و توصیه های لازم به شهروندان می گوید.
در بخش فرهنگی برنامه به معماری و هنر در یکی از خانه های ایرانی پرداخته می شود و در ادامه نیز دکتر سید محمد هاشمی تروجنی (استاد تاریخ) در سالروز واقعه تبعید دست جمعی علمای بزرگ شیعه از عتبات عالیات به ایران توسط انگلستان در سال 1302 به بررسی و تحلیل آن می پردازد.
گفتنی است ،در این واقعه، 30 نفر ازعلما و مراجع وقت عراق با پافشاری دولت انگلیس، از عراق به ایران تبعید شدند. حاج سیدابوالحسن اصفهانی‌، حاج میرزا‌حسین نائینی و حاج شیخ‌عبدالکریم حائری یزدی جزء تبعید شدگان بودند.
همچنین در بخش کنکاش تاریخ "سرزمین من"، نخست وزیری رزم آرا در سال 1329 وتبعات آن توسط دکتر علیرضا علی صوفی بررسی می شود.
« هرگز رهایم مکن »،«آوان مجدی »و « حریر مهربانی» از دیگر بخش های این برنامه است که حال و هوای اذانگاهی دارد.
برنامه سرزمین من کاری از گروه تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ است که به تهیه کنندگی امیررضا راز ساعت 12:45 روی موج اف ام ردیف106 مگاهرتز پخش می‌شود.

دسترسی سریع
سرزمین من