سرزمین من هر روز به جز جمعه ها از ساعت 12:40 تا 14:00 به مدت 1 ساعت و 20 دقیقه

رادیو فرهنگ

سرزمين من

از اهمیت تحریم رژیم صهیونیستی از سوی امام راحل تا معرفی طاق كسری در سرزمین من رادیو فرهنگ

مجله رادیویی « سرزمین من» امروز سه شنبه 17 خرداد با بخش های متنوع از جمله معرفی طاق كسری و اهمیت تحریم رژیم صهیونیستی از سوی امام راحل ره از رادیو فرهنگ پخش می شود.

1401/03/17
|
09:31

گفتگوی ویژه برنامه « سرزمین من» درباره اهمیت تحریم رژیم صهیونیستی از سوی امام راحل ره است.
حضرت امام خمینی رحمه الله كه به مسئله فلسطین اهمیت می داد، پیوسته با پشتیبانی خود از مردم مظلوم این سرزمین، آنان را به مبارزه رهایی بخش خود دل گرم می كرد. ایشان فلسطین را بخش جدایی ناپذیر از پیكر جامعه اسلامی می دانست. در روزگاری كه سخن گفتن بر ضد اسرائیل ممنوع بود، در خرداد سال 1342، امام خمینی رحمه الله در نطق معروف خویش كه به بازداشت ایشان و قیام پانزده خرداد انجامید، چنین فرمود: «امروز به من اطلاع دادند كه بعضی از اهل منبر را برده اند در سازمان امنیت و گفته اند: شما با سه موضوع كار نداشته باشید،... یكی اینكه با شاه كاری نداشته باشید و از او حرف نزنید و یكی هم اینكه با اسرائیل كار نداشته باشید و یكی هم اینكه نگویید دین در خطر است.» ایشان در سخنانی دیگر در اردیبهشت 1357، آغاز فعالیت خود را بر ضد اسرائیل از حدود سال 1337 می داند و می فرماید: «من قریب بیست سال است كه به كشورهای عربی توصیه می كنم با هم مجتمع شوید و این ماده فساد را طرد كنید».
ایشان از كشورهای اسلامی میخواهد روابط سیاسی و‌اقتصادی خود‌با رژیم اشغالگر قدس را قطع كنند.

در بخش كهن دیار نیز درباره طاق كسری احمدنژاد توضیحاتی بیان میشود طاق كسری یكی از آثار تاریخی به جا مانده از حكومت ساسانیان در زمان ایران باستان است كه در حال حاضر در كشور عراق قرار دارد. در ساخت این بنا معماران ایرانی از كمترین ابزار و امكانات استفاده كرده‌اند و به همین دلیل امروزه از طاق كسری با عنوان شاهكار مهندسی ایران باستان یاد می‌شود. این بنای تاریخی از برجسته‌ترین نمونه‌های معماری طاق نما در زمان ساسانیان به شمار می‌رود.
ایران به روایت سیاحان نیز معرفی یكی از سیاحان توسط دكتر ریاحی اختصاص دارد.
شنوندگان در بخش گنجینه نیز برای آشنایی با یك موزه با رضا دبیری نژاد همراه می شوند.
امروز در سرزمین من توسط رضا مختاری اصفهانی است كه به روایت رویدادهای تاریخی روز اختصاص دارد .
برنامه سرزمین من كاری از گروه تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ است كه ساعت 13:00 روی موج اف ام ردیف106 مگاهرتز پخش می‌شود.

دسترسی سریع
سرزمین من