سرزمین من هر روز به جز جمعه ها از ساعت ساعت 13:00 به مدت 60دقیقه

رادیو فرهنگ

سرزمين من

گرامیداشت روز ارتش در مجله رادیویی «سرزمین من»

رادیو فرهنگ در «سرزمین من» دوشنبه 29 فروردین ماه به گرامیداشت روز ارتش و بررسی موضوعات و رویدادهای تاریخی و آداب و رسوم ماه مبارك رمضان می‌پردازد .

1401/01/29
|
10:22

در مجله رادیویی "سرزمین من" امروز در بخش "آوان" همراه با عبدالرضا مجدی درباره آیین های مشترك ماه مبارك رمضان در اقوام ایرانی گفتگو می‌شود.

مجله رادیویی "سرزمین من" در بخش "گفتگوی روز" در سالروز ارتش و نیروی زمینی جمهوری اسلامی ایران ، همراه با امیر سرتیپ سید‌ناصر حسینی از فرماندهان ارشد وقت ارتش جمهوری اسلامی ایران این روز را گرامی می‌دارد.

29 فروردین هر ساله به عنوان روز ارتش نامگذاری شده است به جز در دو سال اخیر كه به دلیل شیوع ویروس كرونا در این روز مثل همیشه شاهد رژه گسترده نیروهای پیاده نبوده ایم؛ از سال 58 در این روز دلاور مردان ارتش جمهوری اسلامی ایران با برگزاری رژه های گسترده برای جهانیان رخ نمایی كرده اند.

در بخش "گفتگوی روز" مجله رادیویی "سرزمین من" ، حفاظت از آثار باستانی (ایكوموس) همراه با آقای جلیل گلشن؛ عضو هیئت رئیسه موسسه ایكوموس ایران بررسی می‌شود.

آیتم به عشق علی علیه السلام ، بخش دیگری از برنامه است كه به پوشش پویشی به همین نام، برای كمك به ایتام به خصوص ایتامی كه فردی از خانواده آنها زندانی است و سرپرست خانواده به هر دلیلی حضور ندارد و یا با مشكلی مواجه است، با نام «پویش به عشق علی (ع) برای ایتام» در ماه مبارك رمضان برگزار خواهد شد.

در بخش "گفتگوی ویژه" حجت‌الاسلام والمسلمین بجستانی درباره اهمیت كمك كردن به ایتام در ماه مبارك صحبت می‌كنند.
نگاهی به "احكام رمضان" نیز بخشی دیگر از برنامه است كه همراه با حجت‌الاسلام والمسلمین فلاح زاده پخش می‌شود.
"امروز در سرزمین من" به روایت رضا مختاری اصفهانی بخش دیگری از مجله رادیویی "سرزمین من" می باشد كه به بررسی رویدادهای تاریخی می پردازد و مجله رادیویی "سرزمین من" با اجرای چند آیتم دیگر به پایان می‌رسد.

برنامه سرزمین من كاری از گروه تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ است كه به تهیه كنندگی امیررضا راز ساعت 13:00 روی موج اف ام ردیف106 مگاهرتز پخش می‌شود.

دسترسی سریع
سرزمین من