سرزمین من هر روز به جز جمعه ها از ساعت 12:40 تا 14:00 به مدت 1 ساعت و 20 دقیقه

رادیو فرهنگ

سرزمين من

همراهی رادیو فرهنگ با پویش به عشق علی (ع) در مجله رادیویی «سرزمین من» تا معرفی قلعه فلك‌الافلاك

رادیو فرهنگ در «سرزمین من» دوشنبه22 فروردین ماه در بخشی ضمن اطلاع رسانی از پویش به عشق علی علیه السلام با این حركت مردمی همراه می شود.

1401/01/22
|
10:19

در مجله رادیویی "سرزمین من" امروز در بخش تاریخ نگاران یكی از تاربخ نگاران ایرانی معرفی می شود و در ادامه به پویش به عشق علی (ع)اشاره خواهد شد.
پویش مردمی «به عشق علی» با هدف توزیع بسته‌های معیشتی و غذای گرم و جذب حامی برای كودكان یتیم و محسنین همزمان با ماه مبارك رمضان آغاز به كار كرده است
این پویش با همكاری مشترك كمیته امداد امام خمینی(ره) و صدا و سیما با تأسی از ابوالایتام امام علی(ع) برنامه‌ریزی شده است و رادیو فرهنگ نیز در برنامه « سرزمین من» با این حركت مردمی همراه می شود.
فرزان احمدنژادنیزدر بخش كهن دیار این برنامه درباره قلعه فلك الافلاك مطالبی را بیان می كند،قلعه فلك الافلاك از برجسته‌ترین آثار تاریخی به جا مانده از دوران ایران باستان است. این قلعه باستانی یكی از معروف‌ترین جاهای دیدنی استان لرستان به شمار می‌رود كه در مركز شهر خرم آباد واقع شده است. استان لرستان از گذشته‌های دور به‌دلیل دارا بودن چشمه‌ها و سرآب‌های پر آب و طبیعت سرسبز، مورد توجه بسیاری از پادشاهان ایران قرار داشت. قلعه فلك الافلاك نیز در بازه‌های مختلف زمانی محل استقرار پادشاهانی از حكومت‌هایی مختلف مانند ساسانیان، آل بویه، صفویان و قاجار بود.

اسرار قلعه فلك الافلاك در طول زمان توجه باستان شناس بسیاری را به خود جلب كرده است. ساخت این قلعه روی صخره‌های كوهپایه‌ای و حفر چاهی عمیق در حیاط قلعه فلك الافلاك، از مهم‌ترین موارد مورد توجه كارشناسان هستند.
امروز در سرزمین من به روایت رضا مختاری اصفهانی و گفتگوی روز درباره فرقه اسماعیلیه و نقش انان در تاریخ ایران از دیگر بخش های این‌برنامه است.
در بخش ایران به روایت سیاحان معرفی یك سیاح توسط دكتر ریاحی انجام می شود
برنامه سرزمین من كاری از گروه تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ است كه به تهیه كنندگی حاج حیدری ساعت 13:00 روی موج اف ام ردیف106 مگاهرتز پخش می‌شو

دسترسی سریع
سرزمین من