حمایتی از جنس مستند...

از فیلم های مستند با موضوع قیام 5 آذر 57 مردم استان گلستان حمایت می شود.

1400/09/07
|
13:44

مهدوی نیا، مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان، در برنامه «ققنوس» با اعلام این خبر گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان در راستای حفظ تاریخ و شعاعر انقلاب اسلامی و با هدف آشنایی نسل جوان با تاریخ و رویدادهای انقلاب اسلامی به ویژه حادثه خونین 5 آذر سال 57 در شهر گرگانِ استان گلستان، از تولید فیلمهای مستند با موضوع قیام 5 آذر سال 57 مردم گرگان حمایت می‌کند.
وی افزود: این اداره کل همچنین از کتاب‌ها و تولید محتوا در رسانه های مکتوب و الکترونیکی با موضوع قیام 5 آذر 57 حمایت می‌کند.
وی همچنین، برپایی نمایشگاه خوشنویسی و عکس، تولید دو قطعه موسیقی(سرود و گروه کر) و صدور مجوز و مشارکت برای تولید فیلم سینمایی با موضوع قیام خونین 5 آذر مردم گرگان (که در مرحله پیش تولید است) را از دیگر برنامه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان برای گرامیداشت این روز برشمرد .
وی در پایان در خصوص قیام خونین مردم گرگان کفت:درپی حمله رژیم سفاک پهلوی به حرم امام رضا(ع) و دستور امام (راه) به برگزاری مراسم هفتم شهدای این واقعه، مردم در امامزاده عبدالله گرگان، تجمع و راهپیمایی کردند که با خشونت و تیراندازی عامل رژیم، به خاک و خون کشیده شدند و در این واقعه، حدود 150 نفر زخمی و 14 نفر شهید شدند و این روز در تقویم گرگان روز پرافتخاری رقم خورد.

دسترسی سریع