رادیو فرهنگ در هفته وحدت

برنامه های متمایز شبکه رادیویی فرهنگ به مناسبت هفته وحدت و ایام ربیع الاول اعلام شد.

1399/08/07
|
13:42

رادیو فرهنگ در هفته وحدت برنامه«نامه های پیامبر (ص)» را روی آنتن می برد.این برنامه با ساختار مستند روایی و موضوعی به بررسی 13 نامه پیامبر (ص) به سران کشورها با هدف معرفی دین اسلام و ارسال پیام صلح و دوستی به سایر ملت ها اختصاص دارد.
در این برنامه پژوهشی بر اساس کتاب مکاتیب الرسول و ترجمه آن با نام «پیک هدایت» اثر آیت الله مسعودی خمینی و همچنین کتاب «نامه ها و پیمان نامه های پیامبر» نوشته سید محمد حسینی چاپ انتشارات سروش این نامه ها بررسی می شوند.
این برنامه در 13قسمت 15دقیقه ای روز های یکشنبه تا چهارشنبه 27 تا 30 مهرماه،تقدیم شنوندگان می شود.

همچنین «محمد نامه» نیز مستند ترکیبی به مدت 15 دقیقه ساعت 1:30 پخش می شود.این برنامه17قسمتی از اول تا 17 ربیع الاول با پژوهش و اجرای استاد مهدی امین فروغی روی آنتن می رود.

این برنامه با هدف نعت خوانی و مدیحه خوانی پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم در دیوان شاعران فارسی زبان و کتابهای نویسندگان و مورخان ایرانی که در آغاز سخن به نعت و منقبت پیامبر اسلام پرداخته اند تولید شده است.
گفتنی است در این هفته برنامه هفت کوچه با محوریت بررسی فرهنگ مردم ایران در ایام هفته وحدت و ربیع الاول در 7 شهر مرزی با همکاری و مشارکت فرماندهی مرزبانی جمهوری اسلامی و تعامل با مرزنشینان و مرزبانان با هدف افزایش سرمایه اجتماعی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در مرزها و ایجاد نشاط و امید به مرزنشینان و گفتگو با علماء و مفاخر اهل سنت و همچنین گزارش پیشرفت ها و دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران بر توسعه و آبادانی مرزها و امنیت حاصل از آن برای مرزنشینان است.این برنامه به مدت 90 دقیقه زنده ساعت 9 صبح پخش می شود.

همچنین در این ایام مجله نمایشی با حضور بازیگران و مشارکت گویندگان مراکز استانها با محوریت شبکه رادیویی فرهنگ تولید و پخش می شود.

دسترسی سریع