اعلام اسامی داوران بخش داستان جشنواره شعر و داستان انقلاب

داوران بخش داستان دوازدهمین دوره جشنواره «شعر و داستان انقلاب» معرفی شدند. این جشنواره هر سال از سوی حوزه هنری برگزار می‌شود.

1399/07/23
|
11:32

با پایان یافتن مرحله نهایی داوری بخش داستان «دوازدهمین جشنواره بین‌المللی شعر و داستان انقلاب» ، داوران این بخش معرفی شدند. در این دوره که اختتامیه آن بهمن ماه 99 برگزار خواهد شد، شش نفر از نویسندگان مطرح کشور به داوری آثار بخش داستان پرداختند.

حسینعلی جعفری، از نویسندگان کشور، دبیری بخش داستان این جشنواره را برعهده داشت و مصطفی جمشیدی، شهریار زمانی و محمدرضا شرفی خبوشان در بخش داستان بزرگسال، عبدالرحمان اونق، شهرام شفیعی و هادی خورشاهیان در بخش داستان نوجوان، آثار راه یافته به مرحله نهایی بخش داستان را داوری کردند.

بخش داستان این جشنواره بین‌المللی با موضوعات رویدادهای سال‌‌های قبل از انقلاب و روزهای پیروزی انقلاب و پس از آن تا امروز فراخوان داده است. موضوعات اعلام شده در این دوره به این شرح است: دفاع مقدس، کودتای نوژه، حادثه طبس، منافقین، فتنه‌ها و ترورها، خیزش سال 42 و تبعید امام، کودتای سال32، دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی، نقش و جایگاه انقلاب اسلامی در رهبری، وحدت، انسجام ملی و همراهی با جریان‌های استکبارستیز جهان با تأکید بر هویت اسلامی، مقاومت (با رویکرد ستم‌ستیزی، مبارزه با استکبار جهانی و ...).
منبع: تسنیم

دسترسی سریع