ویژه برنامه های رادیو فرهنگ در سوگ پنجمین ستاره آسمان امامت

رادیو فرهنگ با برنامه های «از چشمه سار درایت » ‌،« آسمان معرفت» ‌و« ساعت سوگ»شهادت امام محمد باقرعلیه السلام را به سوگ می نشیند.

1403/03/24
|
16:51

رادیو فرهنگ پنجشنبه و جمعه به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت امام باقر (ع) برنامه های مختلفی را پخش می كند.
پنجشنبه 24 خرداد در سالروز شهادت امام باقر علیه السلام برنامه « ساعت سوگ» با محوریت شاعرانه هایی در سوگ ائمه اطهار علیهم السلام ساعت 20:30 پخش می شود.
«از چشمه سار درایت » نیر برنامه‌ ای تركیبی است و ابعاد مظلومیت و غربت امام محمدباقر (ع) و زندگی علمی و اجتماعی امام را مورد بررسی قرار می دهد.
از محورهای این برنامه، بررسی سیره حضرت و كاربرد آن در عصر كنونی با توجه به سبك زندگی اسلامی است .در این برنامه حجت الاسلام علی منصوری ، به بیان سیره امام محمدباقر علیه السلام پرداخته و ضمن بیان روایاتی از امام محمدباقر (ع) درباره شرایط و ویژگی های آن دوران مطالبی را بیان می كند. برش هایی كوتاه از سخنرانی بزرگان پیرامون موضوعات مختلف و روایت هایی از زندگی امام ، گفتگو با شاعران اهل بیت علیهم السلام، بیان شیوه های تبلیغی امام باقر (علیه السلام)، نمای اجمالی از دوران زندگی امام باقر(ع)، جایگاه پیام رسانی و تبلیغ و گونه های آن در زندگی معصومان به خصوص امام پنجم از دیگر محورهای برنامه است كه به تهیه كنندگی مریم یوسفی پور و اجرای كارشناسی حامد عباسی پنجشنبه ساعت 21پخش می شود و جمعه ساعت 12:30 بازپخش دارد.
روز جمعه 25 خردا‌د ساعت 8:15 نیز از گروه‌تولید‌و تامین برنامه « آسمان معرفت» با روایتی از زندگی و مروری بر فعالیت ها ، احادیث حضرت ، بررسی القاب و چكونگی تولد تا شهادت، شاگردان و نظر دیگران از جمله عرفا و شاعران درباره امام باقر علیه السلام پخش می شود.
رادیو فرهنگ را روی موج اف ام ردیف 106 مگاهرتز و ای ام ردیف585 كیلوهرتز بشنوید.

دسترسی سریع