رئیس جمهور باید در تقویت هنر تئاتر، نقش اساسی داشته باشد

كاظم نظری، عضو هیأت علمی دانشگاه و رئیس سابق مركز هنرهای نمایشی، درگفتگو با برنامه«آقای رئیس جمهور» با اشاره به اهمیت هنر نمایش در رشد و توسعه جوامع و بالا بردن سطح افكار عمومی گفت: رئیس جمهور باید در تقویت هنر تئاتر، نقش اساسی داشته باشد.

1403/03/22
|
12:06

وی افزود: رئیس جمهور از طریق اهمیت دادن هرچه بیشتر به جامعه علمی تئاتر(دانشگاه‌ها) و جامعه اجرایی تئاتر (سالن‌ها و...) برای تقویت هنرمندان، اجراها و محتوای مناسب، می‌تواند این نقش تقویتی و حمایتی را ایفا كند.
وی با تاكید براینكه تئاتر باید برای خودش تشكیلات حرفه‌ای داشته باشد، گفت: اگر سینما و تلویزیون ما ضعیف است بخاطر آن است كه تئاتر ما به اندازه كافی رشد نكرده، و نیاز است برای خودش تشكیلات حرفه‌ای داشته باشد و تبدیل به «سازمان تئاتر» شود، كه بودجه اختصاصی و ردیف بودجه داشته باشد، تا بتواند هنرمندان و آثار هنری این حوزه را حمایت و تقویت كند.
وی با اشاره به اهتمام و دغدغه رئیس جمهور شهید بر حمایت از هنرمندان گفت: ایشان برای توسعه هنر بسیار تلاش كردند و مدام ازطریق وزیر ارشاد، پیگیر بودند كه «سند توسعه تئاتر» باید در «شورای انقلاب فرهنگی» مصوب شود و ما این كار را انجام دادیم، چندین جلسه «سند توسعه تئاتر» در شورای عالی هنر بررسی شد، و در همین روزهای آخر كه منجر به شهادت ایشان شد، مورد ارزیابی قرارگرفت و قرار شد، كه اشكالات برطرف شود، و ایشان مدام از وزیر پیگیر بود كه سند تئاتر به زودی مصوب شود تا همه دستگاه‌ها بتوانند به حوزه تئاتر كمك كنند.
در واقع دغدغه اهالی تئاتر برایشان جدی بود و مدام پیگیر وضعیت معیشت هنرمندان و مسئله توسعه هنر و گروه‌های نمایشی بود، امیدواریم كه رئیس جمهور جدید هم بتواند این مسائل را دنبال كند.

دسترسی سریع