انتخابات به روایت رادیو فرهنگ

رادیو فرهنگ برنامه های « من مسئولم»،« شمای نماینده».« صحن علنی»،« انتخاب آینده»،« سرزمین من» ،«صندلی سبز» و « سرنوشت ما» را ویژه انتخابات یازدهم اسفندماه در جدول پخش دارد

1402/12/08
|
10:10

هفت كوچه از انتخابات استان ها می كوید

برنامه هفت كوچه از دوشنبه 7 اسفند تا جمعه 11 اسفند ماه هرروز ساعت 9 صبح به تهیه كنندگی سیدهادی موسوی نژاد به شهرها و استان های مختلف سرزده و در این برنامه از حال و هوای انتخابات در كشور اطلاع رسانی می شود

«انتخاب آینده » رادیو فرهنگ از وظایف مجلس شورای اسلامی تا دغدغه های مردمی

در برنامه « انتخاب آینده» هرروز ساعت10:30 وظایف نمایندگان مجلس شورای اسلامی معرفی شده و حدود اختیارات بیان می شود.

این برنامه را گروه تولید و تامین رادیو فرهنگ تدارك دیده و در هر قسمت به موضوعات مختلفی چون اهمیت شركت در انتخابات، اثرگذاری رای نمایندگان در تصویب قوانین مرتبط با زندگی مردم، اهمیت نظارت و پیگیری اجرای قوانین ، راه های هم افزایی و اهمیت شركت در انتخابات و ... پرداخته می شود.


مطالبات مردم از نمایندگان در « صحن علنی»
برنامه «صحن علنی» از كروه تولید و تامین رادیو فرهنگ با هدف انعكاس خواسته های مردم از نمایندگان مجلس، هرروز ساعت 12:30 پخش می شود.

«انتخاب به روایت تاریخ و اسناد در «سرزمین من»
برنامه سرزمین من از كروه تاریخ و اندیشه هرروز ساعت 13 در بخش های مختلف به موضوع انتخابات در ایران از كذشته تا امروز می پردازد ، همچنین وظایف نمایندگان مجلس و ویژگی نماینده طراز انقلاب اسلامی را مورد توجه قرار می دهد.

مردم با صندلی سبز پای كار انتخابات آمدند

« صندلی سبز» مسابقه رادیویی 30 دقیقه ای وبژه دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان است رادیویی كاری مشترك از صدای مركز سمنان و گروه تولید و تامین رادیو فرهنگ است كه با هدف آموزش و شناساندن وظایف و اختیارات نمایندگان مجلس شورای اسلامی‌ به مخاطبان، تعامل مردم ورسانه و افزایش آگاهی و تقویت دانش سیاسی مردم برای انتخاب نماینده اصلح ساعت 11 و 24 در دونوبت پخش می‌شود.

در هر برنامه شركت كنندگان بر اساس سن و مدرك تحصیلی، در قالب گروه‌های سه نفره شركت می كنند.

سئوالات این مسابقه پیرامون موضوعات مختلف از جمله وظایف نمایندگان مجلس شورای اسلامی و قوانین انتخابات همچنین سوالاتی درباره مجلس خبرگان است


بررسی فرایند انتخابات در « من مسئولم» رادیو فرهنگ

برنامه گفتگومحور « من مسئولم ا مجری و چهار شركت كننده از میان دانشجویان كشور به بررسی و موشكافی فرایند انتخابات در كشور اختصاص دارد.
در این برنامه كه ساعت 22 از كروه جامعه و كتاب پخش می شود دانشجویان به دنبال پاسخی برای سوالات این قشر از جامعه مبنی بر چرایی و چگونگی انتخاب و اهمیت انتخاب اصلح هستند.

شمای نماینده همراه مردم در انتخابات

برنامه « شمای نماینده» نیز با محوریت شركت حداكثری در انتخابات ،چرایی شركت در انتخابات و ویژگی یك نماینده اصلح است كه صبح ها ساعت 7:30 ، 11:30 و19:30 پخش می شود.

«سرنوشت ما » دو روز مانده به انتخابات روانه آنتن رادیو فرهنگ می شود

ویژه برنامه« سزنوشت ما» از گروه كتاب و جامعه رادیو فرهنگ با موضوع انتخابات است كه به تهیه كنندگی مریم مقدسی و گویندگی ساجده سلیمانی و هماهنگی فاطمه طاهری ساعت 20 هرشب تا جمعه یازدهم اسفندماه روی آنتن شبكه رادیویی فرهنگ می رود .

همراهی فضای مجازی با انتخابات در پویش وطن ما

فضای مجازی رادیو فرهنگ نیز با راه اندازی پویش « وطن ما» از مردم خواسته كه بگویند دلیل مشاركت آنها در انتخابات چیست
مردم ، اهالی ادب و هنر و مسئولان حوزه فرهنگی و خانواده شهدا تاكنون در این پویش شركت كرده اند و صوت و متن های ارسالی در كانال های شبكه رادیویی فرهنگ در سكوهای داخلی هرروز منتشر می شود

دسترسی سریع