روایتی ناب از سید آزادگان

گفتگو با عبدالمجید رحمانیان نویسنده كتاب خستگی ناپذیر در برنامه ققنوس

1402/03/15
|
09:00

دكتر رحمانیان در برنامه ققنوس در مورد كتاب خستگی ناپذیر صحبت كرد و گفت :
كتاب حاضر با عنوان «خستگی‌ناپذیر» در سه بخش طراحی شده است:

بخش اول، سید آزادگان به رابطه خود با شهید سیدعلی اندرزگو می‌پردازد و گوشه‌هایی از شجاعت‌ها، كرامات و حالات معنوی و حماسی او را بیان می‌كند.

بخش دوم از شخصیت عارف مجاهد، شهید دكتر مصطفی چمران سخن می‌گوید و خاطره‌هایی را از دوران اسارت خود می‌گوید.

بخش سوم خاطره‌های خود را از عارفان و عالمان وارسته و كرامات آنها بیان می‌كند.

بخش‌هایی از كتاب خستگی‌ناپذیر
سرداران عارف، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی اندرزگو و حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی اكبر ابوترابی، مبارزانی خستگی‌ناپذیر بودند كه در سخت‌ترین شرایط، با اندیشه‌ای عمیق و عملی بی‌ریا، در راه خدا به جهاد برخاستند و رنج دربه‌دری را به جان خریدند و با اخلاص، تمام عمر خود را وقف خدمت به اسلام و مردم و ترویج معنویت و مبارزه با طاغوت نمودند.

آن‌ها عرفان را با مبارزه خستگی‌ناپذیر، اخلاق را با حضور در صحنه‌های دشوارِ زندگی، معنویت را با پیكار بی امان، عبادت و شب زنده داری را با كوششهای توانفرسا و زهد را با اخلاص در هم آمیختند و با دور كردن هواهای نفسانی از خود، لحظه به لحظه به خدا نزدیك‌تر شدند و در بی توقعی و بی تكلفی، برای رضای پروردگار عالم، به كوششی مردانه قد برافراشتند.

آن‌ها رودهایی سرشار از آب زلال بودند كه در كویر عطشناك و قحطی زده معنویت و جهاد و ایثار، جاری شدند و با حركت خویش، محیط اطراف را سرسبز و خرم از عشق به خدا و ایمان و دینداری نمودند.

مبارزات دشوار این دو مجاهد فی سبیل الله در آن سالهای طولانی و سخت، آن‌چنان با دقت و تیزهوشی برنامه ریزی شده است كه یكی پرتلاش، اما شناخته شده برای دستگاه امنیتی، مخفیانه در همه صحنه‌ها حاضر است و دیگری، پرتلاش، اما ناشناخته، بیشتر صحنه‌ها و وقایع را می‌آفریند، بی آنكه ردپایی از خود به جا گذارد. پشتیبانی مالی، تداركاتی و تسلیحاتی و ایجاد ارتباط بین نیروهای رازدارِ مبارز با سیدعلی اندرزگو، كاری دشوار و توان‌فرسا بود كه سیدعلی‌اكبر ابوترابی، سیدآزادگان، به خوبی از عهده آن بر آمد و همچنان گمنام، همپای یار میداندارِ خویش به مبارزه پرداخت.

دسترسی سریع