سفر شهادت به روایت امام موسی صدر در « كتاب هفته» رادیو فرهنگ

شنوندگان رادیو فرهنگ از شنبه 23 مرداد به مدت یك‌هفته می توانند شنونده كتاب «سفر شهادت »به روایت « امام موسی صدر» باشند.

1401/05/24
|
08:55

در برنامه« كتاب هفته» رادیو فرهنگ این هفته كتاب سفر شهادت،گفتارهایی درباره ی واقعه عاشورا از زبان امام موسی صدر با ترجمه مهدی فرخیان و احمد نازل روایت می شود.

«كتاب هفته»عنوان برنامه ای تولیدی از گروه كتاب رادیو فرهنگ است كه هرشب ساعت 23:30 پخش میشود.
در این برنامه از شب گذشته بخش هایی از كتاب «سفر شهادت،گفتارهایی درباره ی واقعه عاشورا از زبان امام موسی صدر خوانده شده و تا 25 مرداد این كتاب معرفی و خوانش آن ادامه دارد.
كتاب سفر شهادت؛گفتارهایی درباره ی واقعه عاشورا مجموعه ای از سخنرانی های امام موسی صدر درباره ی واقعه ی عاشورا و حضرت اباعبدالله الحسین است كه در این كتاب گردآوری شده است. سفر شهادت هفتمین كتاب از مجموعه كتاب های در قلمرو اندیشه به قلم امام موسی صدر است.
این اثر حاوی سخنرانی‌ها و پیام‌ها و مقالاتِ امام موسی صدر دربارهٔ واقعهٔ عاشوراست. در این گفتارها امام موسی صدر به تبیین هدف امام از این حركت پرداخته است. نیز به آسیب‌شناسی سوگواری و هدف از سوگواری‌ها پرداخته و گفته است كه چرا به سوگ می‌نشینیم.

امام موسی صدر از درس‌های این واقعه برای حل مشكلات جامعه و انسان‌سازی و تربیتِ انسان بهره‌ها برده و از این فرصت و از این اقدامِ امامِ سوم درس‌آموزی كرده و از آن برای راست كردنِ كژی‌ها استفاده كرده است.

همچنین، به نقشِ زنان و، به ویژه، حضرت زینب (س) در این واقعه پرداخته است.
برنامه « كتاب هفته» را به تهیه كنندگی «مریم قاسمی » از رادیو فرهنگ را روی موج اف ام ردیف106 مگاهرتز و‌موج ای ام ردیف585 كیلوهرتز دنبال كنید.

دسترسی سریع