نگاهی به جنایات ضد بشری امریكاعلیه ایران در « بازتاب» رادیو فرهنگ

رادیو فرهنگ به مناسبت فرارسیدن هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریكایی (ششم لغایت دوازدهم تیرماه)برنامه « بازتاب» را به بررسی این موضوع ‌‌مناسبت اختصاص داده است.

1401/04/08
|
09:39

برنامه « بازتاب» چهارشنبه 8 تیرماه با موضوع جنایات ضد بشری امریكا علیه كشورمان از رادیو فرهنگ پخش می شود.

ششم تا دوازدهم تیرماه ( در تاریخ جمهوری اسلامی ایران، هفته ای پرحادثه است كه عمدتا استكبار جهانی به رهبری آمریكا نقش اصلی را در آنها ایفا كرده است ترور نافرجام آیت ا... خامنه ای در ششم تیرماه ، فاجعه هفتم تیر و بمب گذاری در سالن جلسات حزب جمهوری اسلامی و شهادت آیه الله بهشتی و 72 تن از مقامات و شخصیتهای كشورمان، بمباران شیمیایی سردشت در سال 1366،ترور شهید كچویی رئیس زندان اوین، ترور آیت الله صدوقی امام جمعه شهر یزددر در یازدهم تیر 1360، عملیات تروریستی شلیك موشك و ساقط كردن هواپیمای مسافربری ایران-ایر بر فراز آبهای نیلگون خلیج فارس در دوازدهم تیر1367، تنها گوشه و نمونه هایی از مصادیق حقو ق بشر آمریكایی و یا به عبارتی جنایات ضد بشری امریكا است.
در برنامه این هفته بازتاب با حضور كارشناسی سید عبد الله متولیان دكترای مدیریت استراتژیك و كارشناس عالی امنیت ملی و دكتر سید مجید تفرشی معاون امور بین الملل ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران جنایات ضد بشری امریكاعلیه ایران و افشای حقوق بشر آمریكایی بررسی می شود.
« بازتاب» را به تهیه كنندگی و سردبیری شهرزاد چرامی و گویندگی احسان همتی چهارشنبه ها ساعت 17:00 به مدت 30 دقیقه از رادیو فرهنگ روی موج 106مگاهرتز و 585كیلوهرتز بشنوید.

دسترسی سریع