كاركرد مسكن در روستاها اقتصادی است

رئیس فراكسیون توسعه متوازن مجلس گفت: مسكن در روستاها كاركرد اقتصادی دارد از خشك كردن فراورده های میوه ای گرفته تا نگهداری دام كه همه این موارد نشان دهنده كاركرد اقتصادی منازل است پس در طرح های روستایی باید رویكرد اقتصادی مدنظر باشد

1401/02/27
|
09:43

محمد خدابخشی رئیس فراكسیون توسعه متوازن كشور در برنامه زنده «در مسیر توسعه» كه (دوشنبه،26 اردیبهشت ماه) از شبكه رادیویی فرهنگ با موضوع «اقدامات مربوط به بنیاد مسكن در راستای توسعه متوازن كشور» پخش شد، در این خصوص گفت: مجلس همیشه از بنیاد مسكن حمایت كرده است در آخرین مورد دولت را مكلف كرد 8 درصد اعتبارات عمرانی را به بنیاد مسكن انقلاب اسلامی اختصاص دهد.

عملكرد بنیاد مسكن ارزیابی شود

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حمایت های صورت گرفته از بنیاد مسكن، افزود: در برنامه توسعه كشور و همچنین بودجه سنواتی علاوه بر اعتبارات، حكم های قانونی برای تقویت بنیاد مسكن تصویب كرده ایم هم اكنون بایستی عملكرد بنیاد مسكن را ارزیابی كنیم.

وی تاكید كرد: اقدامات انجام شده توسط بنیاد مسكن ارزشمند است اما طرح هادی در روستاها باید با بررسی و تحولاتی كه قرار است رخ دهد نیز مشخص شود، بحث های اجتماعی و اقتصادی آن در نظر گرفته شود.

خدابخشی تاكید كرد:در نظارت های میدانی كه از روستاها داریم مردم صرف مطالبه آسفالت روستا را ندارند بلكه بحث های اقتصادی و اجتماعی برای آنها مهم است و باید نظر اهالی روستا در طرح های هادی لحاظ شود.

در طرح های روستایی باید رویكرد اقتصادی مدنظر باشد

خدابخشی تاكید كرد: مسكن در روستاها كاركرد اقتصادی دارد از خشك كردن فراورده های میوه ای گرفته تا نگهداری دام كه همه این موارد نشان دهنده كاركرد اقتصادی منازل روستایی است،بنابراین لازم است در طرح های روستایی رویكرد اقتصادی مدنظر باشد.

دسترسی سریع