صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

چهارشنبه ها از ساعت 12:30 به مدت 30دقیقه

برنامه چهل نما چهارشنبه 18 مهر میزبان اصغر خلیلی گارگردان و طراح صحنه تئاتر می باشد و با وی درباره آثارش گفتگو می کند.

ویژه برنامه چهل نما کاری از گروه ادب و هنر رادیو فرهنگ است که به مناسبت چهل سالگی پیروزی انقلاب روزهای چهارشنبه ساعت 12:30 پخش می شود. این برنامه به معرفی چهره های شاخص حوزه سینما و تئاتر انقلاب اسلامی اختصاص دارد.
پیمان شیخی کارشناس مجری این برنامه این هفته میزبان اصغر خلیلی گارگردان و طراح صحنه تئاتر خواهد بود و با وی گفتگو می کند.
اصغر خلیلی متولد سال 1355، نویسنده، طراح، کارگردان و بازیگر ایرانی می‌باشد که مدرک کارشناسی ارشد نمایش خود را از دانشکده هنر و معماری دریافت کرد.
او در کارهای بسیاری همچون "اعجاز در انطاکیه"، "نیم ساعت به عشق"، "قطار کاغذی"، "پایان فصل سرد"، "معرکه در تاریکی"، "در جست و جوی خورشید"، "کابوس واقعی"، "سقف کاغذی"، "زینب پیامبر کربلای 5"، "سرخ آب"، "عشق رویا تاریکی"، "پسران خورشید"، "شاعره آتش"، "اترار نامه"، "دایره"، "موهای بلوند"، "آوازهای ماندلا"، "خرمشهر 11"، "تراژدی جنگ"، "من نمی‌توانم تو می‌توانی"، "پاکت نامه" و"نظمیه زنان" به عنوان نویسنده،طراح و کارگردان حضور داشته‌است.
همچنین کارگردانی "قهوه قجری"، طرحی صحنه "هملت با سلاد فصل"،"دزد آب" و "گپ" و در تله تاتر "اترار نامه" و "اروی" به عنوان نویسنده، کارگردان و طراح حضور داشته‌است.
تهیه کننده این برنامه نوید جولایی است که از رادیو فرهنگ روی موج اف ام ردیف 106 پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • چهل نما با امیر رضا دلاوری بازیگر سینما و تلویزیون

  • علی عابدی نویسنده و کارگردان تئاتر در چهل نما

  • پرده خوانی مرشد محسن میرزاعلی در چهل نما