كتاب بان شنبه هر هفته از ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

كتاب بان

بررسی نقش موسسه كتاب شهر در ترویج كتابخوانی در كتاب بان رادیو فرهنگ

برنامه كتاب بان یكشنبه 28 اسفندماه، با موضوع نقش موسسه كتاب شهر در ترویج كتابخوانی از رادیو فرهنگ پخش می شود.

1401/12/28
|
08:05

در این برنامه این هفته « كتاب بان» «علی اكبر زین العابدین» درباره نقش موسسه كتاب شهر در ترویج كتابخوانی با علی اسماعیلی مدیر موسسه كتاب شهر گفتگو‌می كند.
موسسه كتاب‌شهر 16 سال است كه فعالیت می‌كند و تاكنون توانسته نزدیك‌به 20 شعبه در سراسر كشور افتتاح كند.

موسسه كتابشهر كه زیرنظر سازمان تبلیغات اسلامی است مجموعه‌ای است كه بازوی كارشناسی حوزه كتاب و كتاب‌فروشی است و تلاش می‌كند در زمینه هدایت فعالیت‌های خیّران و نهادهایی كه می‌خواهند در حوزه كتاب، نقش‌آفرینی كنند یا دغدغه فرهنگی دارند به نوعی نقش حمایتی خود را ایفا كند. همچنین این موسسه می‌تواند خیّران و فعالیت‌ نهادهای حاكمیتی و فرهنگی را با نگاه‌ حمایتی خود در اختیار بگیرد و به دغدغه‌های فعالان حوزه كتاب با رویكرد حمایتی پاسخ دهد. در واقع شعبه‌های كتابشهر تلاش می‌كنند این دو ظرفیت را به هم متصل كنند.

در ادامه نیز درباره چگونگی ترویج كتاب ‌و كتابخوانی دكتر حامد صلاحی مشاور معاون فرهنگی وزیر علوم مطالبی را بیان می كند .
با توجه به رسالت این برنامه در معرفی چهره های مروج كتابخوانی به عنوان الگو برای ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه و آشنایی شنوندگان با شیوه های تبلیغ كتابخوانی این هفته «مرضیه حق خواه » مروج فعال كتاب از تهران درباره تجربیات خود در این زمینه سخن می گوید.
برنامه «كتاب بان» به تهیه كنندگی «فریده گودرزی» و با اجرای كارشناسی «علی اكبر زین العابدین» یكشنبه هرهفته ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه به همت گروه كتاب رادیو فرهنگ روی موج اف ام ردیف106 مگاهرتز پخش می شود.

دسترسی سریع
كتاب بان