کتاب « نقش زن در تامین بهداشت روانی جامعه» در برنامه «چاپخانه» معرفی و بررسی شد

کتاب « نقش زن در تامین بهداشت روانی جامعه» نوشته «راضیه سلیمانی» از « نشر سمت روشن کلمه» است که در 5 فصل و 158 صفحه چاپ و منتشر شده است.

1400/06/22
|
10:52

راضیه سلیمانی، نویسنده کتاب، در گفتگو با برنامه «چاپخانه» با اشاره به وجود استرس‌ها و نگرانیها و مشکلات هویتی و روانی در جامعه گفت: زنان بخاطر داشتن جایگاههای مختلف در خانواده و جامعه، بیش از هر کس می‌توانند این نگرانیها و مشکلات روانی را در جامعه رفع کنند.
وی افزود: در این کتاب، ابتدا تصویری از جامعه مطلوب و شاخصهای آن ارایه و سپس نقش مستقیم و غیر مستقیم زنان در ایجاد این جامعه مطلوب تبیین میشود.
وی همچنین ایجاد نشاط و آرامش روانی، افزایش اعتماد بنفس و آگاهی های علمی را از ویژگی های لازم زنان برای اثرگزاری مثبت در خانواده و جامعه برشمرد و گفت: اگر زنان بعد از ایجاد آرامش در خود، بتوانند بعنوان همسر و مادر، ارامش را در خانواده ایجاد کنند، افراد سالمی را تربیت و آماده ورود به جامعه میکنند که آنها هم به ساختن جامعه ای سالم کمک میکنند.
وی افزود: قطعا شناخت ویژگی ها و نیازهای همسر و فرزندان در سنین مختلف و کمک به رفع آنها، به تامین ارامش روانی و احساس امنیت و امید در خانواده و به تبع آن در جامعه کمک بسزایی میکند.

دسترسی سریع