همراه با سی و نهمین جشنواره موسیقی فجر در «پنجگاه» رادیو فرهنگ

برنامه«پنجگاه» ، از 23 بهمن ماه ویژه اطلاع رسانی رویدادهای سی و‌ نهمین دوره جشنواره موسیقی فجر از رادیو فرهنگ پخش می شود.

1402/11/23
|
11:26

سی و نهمین جشنواره موسیقی فجر از 23‌ تا 27 بهمن اامسال به دبیری رضا مهدوی در بخش‌های رقابتی (جایزه باربد) و غیر رقابتی برگزار می شود و جایزه ترانه،‌ جایزه موسیقی و رسانه، بخش سرود و نشست‌های پژوهشی برنامه‌های دیگر این دوره از جشنواره خواهد بود در این میان رادیو فرهنگ در برنامه « پنجگاه» به پوشش این رویداد فرهنگی می پردازد.
امشب دوشنبه 23 بهمن این جشنواره با اجرای گروه موسیقی بانوان «نهال» آغاز می‌شود، رویدادی كه «عدالت فرهنگی» در چگونگی اجرا و انتخاب مكان برنامه‌ها را مورد توجه قرار داده است.
یلدا احتشامی تهیه كننده این برنامه است و رضا مهدوی دبیر جشنواره اجرای كارشناسی آن را برعهده دارد.
«پنجگاه» در زمان برگزاری جشنواره موسیقی فجر به پوشش رسانه ای این جشنواره اختصاص یافته است و شنوندگان را در جریان اخبار و موسیقی این جشنواره و همچنین تحلیل و بررسی رویدادها و وقایع جشنواره موسیقی فجر قرار می دهد.

در این برنامه همچنین با موسیقی دانان و شركت كنندگان در این جشنواره و گروه های موسیقی گفت و گو می‌ شود

نام این برنامه برگرفته از ‌پنج‌گاه یكی از دستگاه‌های موسیقی سنتی ایرانی است كه برخی معتقدند كه هدف از ایجاد این دستگاه، آموزش مراحل عالی موسیقی از جمله مُرَكّب‌نوازی و مركب‌خوانی بوده‌است .
برنامه «پنجگاه» در طول برگزاری جشنواره موسیقی فجر، هر شب ساعت 22 از رادیو فرهنگ پخش می‌شود

دسترسی سریع