عزمی راسخ و جهانی

گفتگو با امیر دریا سلطان آبادی در برنامه هفت اقلیم

1402/03/01
|
14:14

امیر سلطان آبادی در این برنامه گفت :
حدود بیست سال پیش مقرر شد تا به دلیل تحریم ها به سمت ساخت ناوشكن های جنگی برویم. این روند از ناوشكن جوانان ادامه پیدا كرد تا به دنا رسید. تحویل دنا به نیروی دریایی، بنا بر این شد تا سفری به دور دنیا داشته باشیم. اتفاقی كه تا پیش از این رخ نداده بود. او در ادامه گفت : بنا به نا آرام بودن اقیانوس آرام بر آن شدیم تا خودمان نرم افزاری را طراحی كنیم تا بر اساس آن بتوانیم بهترین مسیر را برای عبور انتخاب كنیم.این ناوگروه پس از اعزام به ماموریت دور كره زمین از مبدأ بندرعباس، در نخستین ایستگاه در بندر بمبئی هند توقف كرد و سپس با عبور از خلیج بنگال و تنگه مالاگا در جاكارتا پایتخت اندونزی پهلوگیری كرده بود.

صلاله آخرین ایستگاه ناوگروه 86 نداجا پیش از رسیدن به ایران بود و دریادلان ایرانی پس از جدا شدن از اسكله صلاله به سمت كشورمان حركت كردند و نهایتا ظهر چهارشنبه 27 اردیبهشت‌ماه وارد آب‌های سرزمینی كشورمان شدند.
بر عزم راسخ دلاورمردان نیروی دریایی ارتش اثری نداشت و این مسیر با اقتدار ادامه یافت بلكه بار دیگر افول آمریكا را در حركت تاریخی خود نشان داد.
سیاستمداران بسیاری در غرب معتقدند كه نظم آمریكایی به سر آمده و محور قدرت، در حال انتقال از غرب به آسیاست. با مجاهدت محور مقاومت به رهبری ایران اسلامی و هدایت‌های حكیمانه رهبر معظم انقلاب طرح «خاورمیانه جدید» آمریكا ناكام شد و «نظم جدید جهانی» شكل گرفته است. بار دیگر، نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با ناوشكن تمام ایرانی دنا و ناو بندر مكران نظم جدید جهانی و اقتدار نظام اسلامی را روی موج دریاها و اقیانوس‌ها به نمایش گذاشت و آمریكا را تحقیر كرد.

دسترسی سریع