عمان سامانی ظرفیت عظیم ناشناخته

حجت الاسلام والمسلمین نكونام: "عمان سامانی" ظرفیت عظیم ناشناخته است.

1401/05/15
|
13:38

حجت الاسلام و المسلمین نكونام، امام جمعه شهركرد، در نخستین "همایش بین المللی عمان سامانی"، "گنجینه الاسرار" عمان سامانی را كاری عظیم دانست و گفت: عمان سامانی ظرفیت عظیم ناشناخته است.
وی همچنین سرایش "گنجینه الاسرار" عمان سامانی را كاری عظیم دانست و گفت: «عمان» در این منظومه، حماسه عاشورا را به زیبایی ترسیم، و به عشق و عاطفه تبدیل كرده و به عقل در آورده است.
وی همچنین "عمان سامانی" را دارای معرفت توحیدی و اخروی دانست و گفت: محتوای شعر عمان گواهی می‌دهد كه او از معرفت بالایی نسبت به خدای متعال برخوردار است و از عمق وجود، خدا را درك كرده است و این درك را در ظرف آثار خود ریخته و در اشعارش به زیبایی ترسیم نموده است.
وی همچنین اصالت ولایی و اهل بیتی را ویژگی دیگر "عمان سامانی" برشمرد و با اشاره به اشعار او درباب امام علی (ع) و امام حسین(ع) گفت: عمان رهنمود پیامبر را در دل خود نشاند و به یك اصل اعتقادی و عشقی سوزان در درون خود تبدیل كرد و سرایش های زیبا و عرفان محور آفرید.
وی همچنین با اشاره به توانایی و تبحر "عمان سامانی" در دروس حوزوی گفت: عمده دستاوردهای ملكوتی در علوم اهل بیت (ع) بر جان و دل او نشسته و این نورانیت از دل و جان او تراوش كرده است، درواقع اصالت و اخلاص "عمان" موجب شد خدای متعال به او حكمت عطا كند و این حكمت در تمام كلمات و بیانات عمان جاریست.

دسترسی سریع