دختران آفتاب روی آنتن رادیو فرهنگ

« دختران آفتاب» برنامه ای جدید از رادیو فرهنگ است كه به شیوه داستانی به سوالات و شبهات پیرامون زنان و دختران پاسخ می دهد.

1401/03/07
|
09:50

برنامه«دختران آفتاب» برگرفته از كتابی با همین نام و به شیوه روایی- نمایشی در گروه تولید و تامین رادیو فرهنگ تولید شده و از امشب هفتم خرداد ماه از ساعت 15؛23 به مدت پانزده دقیقه پخش می شود.

این برنامه براساس كتاب دختران آفتاب است كه استاد محمد باقر خلیلی پیشكسوت نویسندگی برای رادیو تنظیم كرده است و فروغ انصاری داستان ها را بازی و روایت می‌كند تهیه كنندگی آن هم بر عهده علیرضانداف بوده است .

«دختران آفتاب» كه در 115 بخش تهیه شده و‌ شنبه تا پنج شنبه از رادیو فرهنگ روی آنتن می رود به برخی از پرسش های مطرح در حوزه نقش اجتماعی زنان با بیانی روان و داستانی پاسخ می دهد.

در این برنامه تلاش شده منزلت، شخصیت و جایگاه واقعی زن را به خودش، اطرافیانش و جامعه اش همان گونه كه شایسته و بایسته وی است بشناسانند و به زیبایی و در سبك و شیوه داستانی به بسیاری از پرسش های مطرح درباره نقش اجتماعی زن و لوازم و پیامدهای آن اشاره شده است.
بحث های این برنامه پیرامون ابهام ها و دغدغه های ذهنی جوانان و با مضامینی تربیتی و نقدهای اجتماعی است.
گفتنی است كتاب دختران آفتاب كه این برنامه بر اساس آن شكل گرفته است را امیر حسین بانكی پور، بهزاد دانشگر و محمدرضا رضایتمند نوشته اند كه توسط انتشارات سروش به چاپ رسیده است.
برنامه‌« دختران آفتاب» را شنبه تا پنجشنبه ساعت 23:15 از رادیو فرهنگ‌ موج اف ام ردیف 106 مگاهرتز بشنوید.

دسترسی سریع