ویژه ‌برنامه‌های رادیو فرهنگ‌ در سالروز آزادسازی خرمشهر

رادیو فرهنگ‌ با برنامه‌های «صبح به وقت فرهنگ »، «سرزمین من » «مستند آزادسازی خرمشهر » ‌و« داستان پیروزی » سالروز آزادسازی خرمشهر را گرامی می دارد .

1401/03/03
|
09:35

شبكه رادیویی فرهنگ به مناسبت سوم خرداد و بزرگداشت سالروز آزادسازی خرمشهر، با به تبیین چگونگی آزادسازی خرمشهر ، روایت دلاوری مردم این شهر و‌رزمندگان هشت سال دفاع مقدس می پردازد.

رادیو فرهنگ در برنامه «صبح به وقت فرهنگ‌» با روایت‌هایی از رزمندگان دفاع مقدس به مرور خاطرات این پیروزی پرداخته و در برنامه از مردم سوال شده مقاومت و ایثار رزمندگان كه منجر به آزادسازی خرمشهر شد را برای نسل امروز چطور روایت كنیم؟
همچنین در این برنامه ضمن پخش قطعه ماندگار « ممد نبودی ببینی» چگونگی شكل گیری این اور ماندگار بر روی نوحه ای بوشهری روایت شده و‌یاد شهید محمد جهان ارا و هم رزمانش گرامی داشته می شود.

برنامه «سرزمین من » نیز كه مجله ای رادیویی با موضوع تبیین رویدادهای تاریخی است ساعت 13:00 از رادیو فرهنگ پخش می شود.
گفتگوی ویژه با یكی از فرماندهان دفاع مقدس درباره حماسه ازاد سازی خرمشهر، گفتگو با دكتر محیط طباطبایی درباره ضرورت حفظ میراث دفاع مقدس و روایت ماجرای اشغال خرمشهر و چگونگی آزادسازی آن از جمله ورق های این مجله رادیویی است.
«مستند فرهنگ» نیز امروز ساعت 15:30 به تهیه كنندگی فاطمه محمدیان فر روایتی از آزادسازی خرمشهر است كه رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در این برنامه از درس های فتح خرمشهر و‌دلاوری های انجام شده می‌گویند.
ویژه برنامه «داستان یك پیروزی» ، نیز كار مشترك رادیو فرهنگ و موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است كه به مناسبت سوم خرداد ، سالروز آزادسازی خرمشهر در عملیات بیت‌المقدس به طور زنده ساعت 19:30 تا 21:00 پخش می شود و شنوندگان رادیو فرهنگ با شیوه ای نوین و خلاقانه ، ماجرای اشغال و سپس آزادسازی خرمشهر را می شنوند . در این شیوه از تلفیق خاطره گویی رزمندگان آن دوران به همراه نمایش استفاده شده است.

رادیو فرهنگ را روی موج اف ام ردیف 106 مگاهرتز و‌موج ای ام ردیف 585 كیلوهرتز بشنوید.

دسترسی سریع