• پیامگیر ۲۴ ساعته شبکه فرهنگ ۲۲۰۵۳۱۹۱ 
  • شماره پیامک شبکه فرهنگ ۳۰۰۰۰۵۵۸ 
 
 
همزمان با دومین سالروز درگذشت استاد آهنگساز و نوازنده سرشناس موسیقی ایران، برنامه نیستان یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ویژه برنامه ای را به یاد لطفی از رادیو فرهنگ پخش می کند.
مانی رهنما خواننده معروف موسیقی پاپ شنبه ۱۱ اردیبشت در برنامه نیستان رادیو فرهنگ از آثار و آلبوم هایش خواهد گفت.
برنامه سرآهنگ که به موسیقی نواحی ایران می پردازد این هفته پنج شنبه و جمعه ۹ و ۱۰ اردیبهشت برنامه را به معرفی و پخش آثار استاد محمد حسین یگانه دوتار نواز و خواننده منطقه خراسان اختصاص دارد.
برنامه نیستان پنجشنبه ۹ اردیبهشت میزبان ابوسعید مرضایی نوازنده تار و سه تار خواهد بود و با وی گفتگوی مفصلی درباره آثارش خواهد داشت.
گفتگو با وصال عرب زاده (نوازنده و مدرس سه تار) و معرفی ساز ربا توسط سحر کمالوند را چهارشنبه ۸ اردیبهشت از برنامه نیستان رادیو فرهنگ بشنوید.
گفتگو با استاد پیشکسوت موسیقی ایرانی ، استاد نادر گلچین را سه شنبه ۷ اردیبهشت از برنامه نیستان رادیو فرهنگ بشنوید.
برنامه نیستان دوشنبه ۶ اردیبهشت با بخش هایی از جمله گفتگو با محسن گلتاش، گفتگو با فریدون ناصحی و بررسی آثار عارف قزوینی پخش می شود.
برنامه «شاعر در آینه» این هفته دوشنبه ۶ اردیبهشت، زندگی و آثار رهی معیری را بررسی می کند.
برنامه هفت کوچه جمعه ۱۰ اردیبهشت با ویژه برنامه ای به مناسبت روز ملی خلیج فارس پخش می شود.
برنامه هفت کوچه جمعه ۲۷ فروردین با موضوع «حنا» ونقش ان در فرهنگ مردم ایران پخش می شود.
برنامه هفت کوچه جمعه ۲۰ فروردین به بررسی جایگاه گل و هدیه دادن آن در فرهنگ مردم ایران اختصاص دارد.
«ساز نوروز» ویژه برنامه رادیو فرهنگ در ایام نوروز است که هر روز از ساعت ۹ الی ۱۲ در بخش های مختلف پخش می شود.
شنوندگان رادیو فرهنگ اول فررودین سال ۱۳۹۵ لحظات تحویل سال نو را با ویژه برنامه «سرود فروردین» که از ساعت ۶:۳۰ صبح پخش می شود، آغاز خواهند کرد.
برنامه هفت کوچه جمعه ۲۱ اسفند، در آستانه آغاز سال نو به شرح و بررسی آیین های استقبال از سال نو و بهار اختصاص دارد.
همزمان با یوم الله ۲۲ بهمن ، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی رادیو فرهنگ ویژه برنامه «سپیده رهایی» را به انعکاس حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن اختصاص داده است.
برنامه هفت کوچه جمعه ۱۶ بهمن به مناسبت دهه مبارک فجر به بررسی تجلی وقایع سیاسی و اجتماعی در ترانه های مردمی اختصاص دارد.
برنامه فرزانگان پنج شنبه ۹ اردیبهشت میزبان دکتر محمدباقر ساروخانی چهره ماندگار جامعه شناسی خواهد بو و با وی گفتگو می کند.
برنامه شنیدنی های تاریخ چهارشنبه ۸ اردیبهشت زندگی و سفر های مارکوپولو، تاجر و جهانگرد ونیزی در قرن سیزدهم میلادی را روایت می کند.
برنامه شنیدنی های تاریخ سه شنبه ۷ اردیبهشت زندگی ویلیام شکسپیر ، شاعر و نمایشنامه نویس شهیر انگلیسی را روایت می کند.
برنامه شنیدنی های تاریخ یکشنبه ۵ اردیبهشت روایت تاریخی از زندگی زنان حرمسرای دوره قاجار به شنوندگان ارائه می دهد.
برنامه فرزانگان پنج شنبه ۲ اردیبهشت میزبان دکتر علیرضا مدقالچی (چهره ماندگار ریاضی در سال ۱۳۸۹) خواهد بود و با وی گفتگوی مفصلی درباره دستاوردهای این استاد می کند.
برنامه شنیدنی های تاریخ پبنج شنبه ۲ اردیبهشت زندگی و دوران حکومت آمنحوتپ چهارم یا آخناتون از فراعنه مصر را روایت می کند.
برنامه فرزانگان پنج شنبه ۲۶ فروردین میزبان دکتر کریم مجتهدی ، استاد گروه فلسفه‌ی دانشکده‌ی ادبیات وعلوم انسانی، دانشگاه تهران و چهره ماندگار فلسفه خواهد بود
زندگی اسدالله اعلم (نخست وزیر ایران در زمان پهلوی) را سه شنبه ۱۷ فروردین در برنامه شنیدنی های تاریخ از رادیو فرهنگ بشنوید.
مدیر انتشارات میردشتی دوشنبه ۱۳ اردیبهشت در برنامه چاپ اول درباره رونمایی از کتاب ˝چشمه صبح ˝، اشعار محمدعلی بهمنی صحبت می کند.
بخش هایی از کتاب «شرح مثنوی» دکترعلی اصغر حلبی دوشنبه ۱۳ اردیبهشت در برنامه فرآهنگ رادیو فرهنگ بازخوانی می شود.
بررسی مجموعه اشعار تی اس الیوت و گفتگو با نویسنده کتاب « مفاهیم و تکنیک‌های فیلمبرداری از پایه تا پیشرفته» موضوع برنامه چاپ اول است که یکشنبه ۱۲ اردیبهشت پخش می شود.
استاد مصطفی اسدالهی استاد گرافیک دانشکده هنرهای زیبا یکشنبه ۱۲ اردیبهشت میهمان برنامه «وقتی خیال در می زند » خواهد بود .
كتاب «هرگز از من مپرس» ناتاليا گينزبورگ با ترجمه‌ي آنتونيا شرکا سه شنبه ۷ اردیبهشت در برنامه فرآهنگ رادیو فرهنگ بازخوانی می شود.
بخش هایی از کتاب « فضیلت های ناچیز» نوشته‌ي ناتالیا گینزبورگ یکشنبه ۵ اردیبهشت در برنامه فرآهنگ رادیو فرهنگ بازخوانی می شود.
بخش هایی از کتاب سیر آراء تربیتی در غرب اثر علیمحمد کاردان جمعه ۳ اردیبهشت در برنامه فرآهنگ رادیو فرهنگ بازخوانی می شود.
دکتر نجمه شبیری (برگزیده کتاب سال جمهوری اسلامی ایران) پنج شنبه دوم اردیبهشت به برنامه جهان ترجمه می آید.
برنامه «سمت و سو» چهارشنبه ۸ اردیبهشت به منظور بررسی و شناخت پدیده های نوظهور زیست محیطی و مدیریت ان میزبان کارشناسان این حوزه خواهد بود.
برنامه «سمت و سو» سه شنبه ۳۱ فروردین به منظور بررسی کتیبه های تاریخی ایران، میزبان عمادالدین شیخ الحکمایی مدرس دانشگاه و پژوهشگر موسسه باستان شناسی دانشگاه تهران خواهد بود.
برنامه «سمت و سو» دوشنبه ۳۰ فروردین به منظور بررسی اهمیت حفظ آثار و مقام مفاخر فرهنگی با حسین شاکری، قائم مقام انجمن آثار و مفاخر فرهنگی گفتگو می کند.
برنامه «سمت و سو» یکشنبه ۲۹ فروردین درباره علم فیزیک و اهمیت آن با رییس دانشگاه علوم شیراز گفتگو می کند.
برنامه «سمت و سو» چهارشنبه ۲۵ فروردین به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی با مدیر موسسه روایت فتح و مدیر عامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس گفتگو می کند.
برنامه «سمت و سو» جمعه ۲۱ اسفند با موضوع گردشگری و اهمیت ان در ایران پخش می شود.
برنامه «سمت و سو» چهارشنبه ۱۹ اسفند، تغییرات آب و هوایی کره زمین و نقش انسان ها در گرم شدن کره زمین را در گفتگو با رییس پژوهشکده هواشناسی بررسی می کند.
دکتر شهين اعواني دانشيار فلسفه اخلاق موسسه پژوهشي حكمت و فلسفه و معاون پژوهشي آن این هفته میهمان برنامه «سمت و سو» خواهد بود که جمعه ۱۴ اسفند پخش می شود.
برنامه هفت کوچه پنج شنبه ۳۱ اردیبهشت با موضوع جایگاه و نقش شعر در فرهنگ مردم پخش می شود.
برنامه هفت کوچه این هفته جمعه ۲۵ اردیبهشت همزمان با روز بزرگداشت فردوسی درباره جایگاه فردوسی در فرهنگ مردم گفتگو می کند.
گلاب و گلاب گیری در فرهنگ مردم و جایگاه آن در فرهنگ ایرانی موضوع برنامه هفت کوچه است که دوشنبه ۲۱ اردیبهشت از رادیو فرهنگ پخش می شود.
برنامه هفت کوچه پنج شنبه ۱۷ اردیبهشت با موضوع جایگاه و نقش طبیعت و فصل بهار در فرهنگ مردم پخش می شود.
برنامه هفت کوچه این هفته جمعه ۴ اردیبهشت به مناسبت سالروز بزرگداشت شیخ بهایی با ویژه برنامه ای به همین مناسبت پخش می شود.
برنامه هفت کوچه در آستانه سالروز بزرگداشت شیخ اجل، سعدی شیرازی دوشنبه ۳۱ فروردین ویژه برنامه ای را به همین مناسبت پخش می کند.
برنامه هفت کوچه این هفته شنبه ۲۹ فروردین درباره کوچ و کوچ نشینی در فرهنگ مردم ایران صحبت می کند.
برنامه هفت کوچه این هفته جمعه ۲۸ فروردین با حضور کارشناس برنامه درباره لالایی ها و جایگاه آن در فرهنگ مردم ایران صحبت می کند.
 
 
 
 
     
 
انجمن فرهیختگان شبکه رادیویی فرهنگ، جایگاه ویژه ایست که تمام تلاش خود را بکار خواهیم گماشت تا به فضایی جهت تبادل فکر و اندیشه در مقوله های مختلف فرهنگی تبدیل گردد و قطعاً به همت و همکاری شما فرهیختگان عزیز در این راه، امید بسیار بسته ایم و بر این باوریم که در زمانی نه چندان طولانی، به مرجعی گرانمایه در مباحث متنوع فرهنگی و اجتماعی بدل خواهیم گشت.

هم اکنون مباحث برگزیده ای در شاخه های فرهنگ و ادبیات، ایران فرهنگی، شهروند خبرنگار و کودک و نوجوان تدوین گشته است تا شروعی برای این حرکت بزرگ باشد.

لازم به ذکر است که برای مطالعه مباحث، احتیاجی به عضویت در انجمن ها ندارید، اما جهت تبادل اندیشه های خود می بایست به ما افتخار دهید تا شما را به عضویت انجمن های شبکه رادیویی فرهنگ درآوریم. اگر قبلاً این افتخار را داشته ایم و هنوز ورود نکرده اید می توانید همینجا از دکمه ورود استفاده نمایید.
   
 
 
 
 
 
     
 
 
 
 
طنز «دهخدا» تاریخ مصرف ندارد      
۱۶ فروردین ۱۳۹۵

طنز «دهخدا» تاریخ مصرف ندارد
طنز «دهخدا» تاریخ مصرف ندارد      
۱۶ فروردین ۱۳۹۵

طنز «دهخدا» تاریخ مصرف ندارد
نبودیم نبودید!      
۱۶ اسفند ۱۳۹۴

نبودیم نبودید!
 
 

بابا رحیم مشرب بابا رحیم مشرب
«بابا رحیم مشرب» شاعر؛ عالم، صوفی، فیلسوف در سال ۱۶۵۳ ه.ش در ولایت سمنگان تولد یافته و در سال ۱۷۱۱ به اساس دسایس ملاهای متعصب و کوردل با حکم...

ادامه مطلب

رودکی در تاجیکستان امروز رودکی در تاجیکستان امروز
سه‌شنبه، سی‌ویکم شهریورماه ۱۳۹۴ (۲۲ سپتامبر ۲۰۱۵) مراسم بزرگداشت رودکی در آکادمی علم‌های جمهوری تاجیکستان در شهر دوشنبه برگزار شد. در ابتدای این...

ادامه مطلب

فارسي، زبان بين المللي فارسي، زبان بين المللي
زبان پارسي يا فارسي که درچند قرن پيش درپهنايي گسترده از هند تا بيزانس يا روم شرقي و از درياي آرال تا خليج فارس به عنوان زبان رسمي به کار مي رفت،...

ادامه مطلب

زبان و ادب فارسی در قزاقستان امروز در گفت‌وگو با دکتر صفر عبداللّٰه زبان و ادب فارسی در قزاقستان امروز در گفت‌وگو با دکتر صفر عبداللّٰه
اشاره: پنجشنبه، سی‌ام اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۴، با دستور نورسلطان‌ نظربایف، رئیس جمهوری قزاقستان، به دانشمند توانا و ایران‌شناس برجستۀ تاجیک،...

ادامه مطلب

 «تحول زبان»  «تحول زبان»
در این نقدت درباره این موضوعات صحبت می شود: . كيفيت مطلوب چاپ كتاب؛ ۲. جالب بودن طرح روي جلد و رنگ­آميزي آن؛ ۳. مطلوبيت كاغذ و صحافي كتاب؛ ۴. روان...

ادامه مطلب

نگاهی به ادبیات ژاپن نگاهی به ادبیات ژاپن
ادبیات ژاپن سال هاست که نویسنده ها و خواننده های ایرانی را تحت تأثیر خود قرار داده، اما در این چند سال اخیر انگار توانسته مخاطب عام ادبیات را...

ادامه مطلب

کاخ چهل‌ ستون قزوین کاخ چهل‌ ستون قزوین
کاخ چهل ستون قزوین معروف به عمارت کلاه فرنگی بنایی است در شهر قزوین، این بنا که تنها کوشک باقی‌مانده از مجموعه کاخ‌های سلطنتی روزگار شاه...

ادامه مطلب

تأثیر زبان و ادبیات فارسی در جهان تأثیر زبان و ادبیات فارسی در جهان
زبان شیرین و دیرین فارسی چه در قالب فارسی باستان و کتیبه ها و سنگ نوشته های خطوط میخی و چه در قالب فارسی میانه و سنگ نوشته های خطوط پهلوی و چه در...

ادامه مطلب

آثار تاریخی ثبت شده ایران در فهرست میراث جهانی یونسکو آثار تاریخی ثبت شده ایران در فهرست میراث جهانی یونسکو
مسجد جامع اصفهان و برج گنبد قابوس در سي‌و‌ششمين اجلاس كميته ميراث جهاني يونسكو -۲۰۱۲، به عنوان چهاردهمين و پانزدهمين آثار ايران در تاریخ ۱۰...

ادامه مطلب

حافظیه، آرامگاه حافظ شیرازی حافظیه، آرامگاه حافظ شیرازی
شمس‌الدین محمد حافظ ملقب به خواجه حافظ شیرازی و مشهور به لسان الغیب از مشهورترین شعرای تاریخ ایران زمین در سال ۷۲۶ قمری در شیراز به دنیا آمد....

ادامه مطلب

سعدیه، آرامگاه سعدی شیرازی سعدیه، آرامگاه سعدی شیرازی
شیخ مصلح‌الدین مشرف بن عبدالله مشهور به سعدی شیرازی در حدود سال‌های ۵۷۱ تا ۶۰۶ هجری قمری به دنیا آمد و در حدود سال‌های ۶۹۰ تا ۶۹۵ درگذشته است....

ادامه مطلب

میدان نقش جهان میدان نقش جهان
میدان نقش جهان اصفهان، یکی از زیباترین میدان های جهان به طول تقریبی ۵۰۷ و عرض ۱۵۸ متر است که همانند زنجیری چهار اثر تاریخی بی نظیر دنیا را به هم...

ادامه مطلب

ابن بیطار ابن بیطار
ضیاء الدین ابو محمد عبدالله احمد بن محمد مالکی، مشهور به ابن بیطار، اواخر قرن ششم ه.ق در مالقه ی اسپانیا متولد شد و در سال ۶۴۶ ه.ق از دنیا رفت.

ادامه مطلب

شیخ مفید شیخ مفید
مُحمّد بن مُحمّد بن نَعمان ملقب به شیخ مُفید و معروف به ابن المعلّم، فقیه و متکلم و از علمای برجسته شیعه سده ۴ هجری قمری بود.

ادامه مطلب

استاد عبد‌الحسین حائری درگذشت استاد عبد‌الحسین حائری درگذشت
استاد عبد‌الحسین حائری کتاب‌شناس، فهرست‌نگار، مصحح نسخ خطی و پژوهشگر نسخ خطی پس از عمری تلاش و کوشش در راه معرفی میراث‌های فرهنگی و مکتوب...

ادامه مطلب

«رزمجو» نویسنده‌­ای خوش‌ قلم و مدیری پرکار بود «رزمجو» نویسنده‌­ای خوش‌ قلم و مدیری پرکار بود
رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در پی درگذشت مرحوم حسین رزمجو از اساتید ادبیات، این ضایعه را به خانواده او و جامعه ادبی تسلیت گفت.

ادامه مطلب

هوشنگ ابتهاج هوشنگ ابتهاج
امیر هوشنگ ابتهاج (زادهٔ ۶ اسفند ۱۳۰۶ در رشت)، متخلص به «ه‍. الف سایه»، شاعر و موسیقی‌پژوه ایرانی است.

ادامه مطلب

بررسی آثار و زندگینامه دانشمند و نظریه‌پرداز شیعه، شیخ بهایی بررسی آثار و زندگینامه دانشمند و نظریه‌پرداز شیعه، شیخ بهایی
بهاء الدین محمد بن عزالدین حسین بن عبدالصمد بن شمس الدین محمد بن حسن بن محمد بن صالح حارثی همدانی عاملی جبعی (جباعی) معروف به شیخ بهائی در سال...

ادامه مطلب

قلعه بهستان قلعه بهستان
قلعه بهستان یا کهن دژ در شهرستان ماه‌نشان در استان زنجان قرار دارد و قدمت این دژ به دوره هخامنشیان برمی‌گردد.

ادامه مطلب

قلعه ی سردار اسعد بختیاری قلعه ی سردار اسعد بختیاری
قلعه_سردار_اسعد_بختیاری مربوط به اواخر سده سیزده قمری دوران قاجار که محل زندگی حکمرانان بختیاری و سران مشروطه بختیاری بوده و هم اکنون به...

ادامه مطلب

کاخ آپادانای شوش کاخ آپادانای شوش
در شهر باستانی شوش و در محوطه قلعه شوش قرار دارد. شوش واقع در استان خوزستان یکی از قدیمی ترین سکونتگاه های شناخته شده جهان است، احتمالا به سال...

ادامه مطلب

الموت قزوین الموت قزوین
در آن سوی دشت قزوین سرزمینی وجود دارد که کوه های بلند و صخره های تند و تیز آن مظهر استقامت بشر، خاک آن نماد لطافت و آب آن نوید بخش برکت است، جایی...

ادامه مطلب

جاده ابریشم جاده ابریشم
برای آشنایی با راه ابریشم ، نخست باید راههای قدیم ایران را که زیر بنای راه ابریشم است شناخت.

ادامه مطلب

گردنه حیران گردنه حیران
حیران، نام روستایی است در شهرستان آستارا واقع در استان گیلان. جمعیت رسمی این روستا حدود ۷۰ خانوار است. این روستا به دلیل زیبایی طبیعی آن، به...

ادامه مطلب
 
 
 
 
 
  تصنیف های ایرانی سینا سرلک
راه و ماه - ابوعطا
 
  تصنیف های ایرانی کاوه دیلمی
پیام وطن - اصفهان
 
  تصنیف های ایرانی غلام حسین بنان
خوشه چین
 
  تصنیف های ایرانی شهرام ناظری
مطرب مهتاب رو
موسیقی چند صدایی شعر سعدی موسیقی چند صدایی شعر سعدی
سخن سعدی در عین روانی ، شیرینی ، خوش آهنگی ، دلپسندی و سادگی اما سرشار از کشاکش و داد و ستد و تراکنش الفاظ و معانی است و به پندار این کمینه این ویژگی منحصر به فرد سعدی است
ادامه مطلب
 
  تصنیف های ایرانی سالار عقیلی
راز پنهان
 
  تصنیف های ایرانی سعید لاری
بهار
 
  تصنیف های ایرانی فاضل جمشیدی
خوش باش
 
  تصنیف های ایرانی فرشاد جمالی
امید
رساله موسيقي خواجه نصيرالدين طوسي رساله موسيقي خواجه نصيرالدين طوسي
خواجه نصيرالدين در سال ۵۹۷ هجري (۱۲۰۱ ميلادي) در شهر طوس خراسان متولد شد. در ايام طفوليت قرآن، صرف و نحو و حديث را از پدرش محمدبن محمدبن حسن از فقها و محدثان به‌نام طوس فراگرفت و سپس در نزد دايي خود منطق و حكمت آموخت و پس از آشنايي با علوم رياضي و موسيقي از طوس به نيشابور رفت.
ادامه مطلب
رمان «راز آن صدا» لیلا عباسعلی‌زاده منتشر شد رمان «راز آن صدا» لیلا عباسعلی‌زاده منتشر شد
انتشارات شهرستان ادب، رمان «راز آن صدا» نوشته لیلا عباسعلی‌زاده را برای نوجوانان منتشر کرده است. این رمان روایت اجتماعی و رئال پسری به نام «سهراب» را در قالب ۲۵ فصل...
«ریحان‌هایی که مادرم دوست داشت» سیداکبر میرجعفری منتشر شد «ریحان‌هایی که مادرم دوست داشت» سیداکبر میرجعفری منتشر شد
کتاب «ریحان‌هایی که مادرم دوست داشت»، مجموعه داستان‌های خیلی کوتاه اما پیوسته ای درباره جنگ به قلم سید اکبر میر جعفری است. این کتاب با عنوان فرعی «جنگ نوشت» در...
نقد و بررسی فیلم بادیگارد نقد و بررسی فیلم بادیگارد
حیدر ذبیحی ( پرویز پرستویی ) محافظ پا به سن گذاشته ای است که پس از سالها حفاظت از جان افراد مهم کشور، حالا به حفاظت یک دانشمند هسته ای گمارده شده است اما...
روایت معلم دامغانی از یک تضاد در شعر حافظ روایت معلم دامغانی از یک تضاد در شعر حافظ
علی معلم دامغانی می‌گوید حافظ قرآن بودن با ایرانیت غلیظی كه در اشعار حافظ وجود دارد متضاد است و اگر این‌ها را كشف كنیم شاید بتوانیم به تفسیرهای دقیق و درستی از...
یادداشت‌های جلال از چه حرف می‌زنند؟ یادداشت‌های جلال از چه حرف می‌زنند؟
خواهرزاده جلال‌ آل‌احمد می‌گوید در صورت به دست آوردن مجالی برای انتشار کامل یادداشت‌های پیدا شده از جلال، حرف‌های ناشنیده این نویسنده، شنیده خواهد شد.
اسناد قاجار در آرشیو دولتی مونیخ نگهداری می‌شود اسناد قاجار در آرشیو دولتی مونیخ نگهداری می‌شود
صد‌ها سند تاریخی و دیپلماسی از روابط ایران و آلمان در زمان صفویه و قاجار و حتی پس از آن در آرشیو دولتی مونیخ نگهداری می‌شود.
رومانتیسم در لهستان تنها یک دبستان ادبی نبود رومانتیسم در لهستان تنها یک دبستان ادبی نبود
علیرضا دولتشاهی لهستان شناس در یک سخنرانی درباره آدام میتسکیه‌ویچ شاعر ملی لهستان، گفت: رومانتیسم در لهستان نیز به مانند دیگر جاها، تنها دبستانی ادبی نبود و در...
چطور یک اثر هنری را نقد کنیم؟ چطور یک اثر هنری را نقد کنیم؟
نقد هنری به بحث و ارزیابی در آثار هنر بصری می‌پردازد. منتقدان هنر معمولاً آثار هنری را از جنبه‌های زیبایی‌شناسی یا تئوری زیبایی مورد نقد و بررسی قرار می‌دهند. یکی...