• پیامگیر ۲۴ ساعته شبکه فرهنگ ۲۲۰۵۳۱۹۱ 
  • شماره پیامک شبکه فرهنگ ۳۰۰۰۰۵۵۸ 
تعداد بازدید: ۸۲ یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵
شنیدنی هایی از امیرکبیر در شنیدینی های تاریخ
شنیدنی هایی از امیرکبیر در شنیدینی های تاریخ
برنامه شنیدنی های تاریخ دوشنبه ۲۰ دی حکایت هایی از زندگی و روش سیاسی میرزا محمد تقی‌خان فراهانی (امیر کبیر) به مناسبت سالروز قتل وی را روایت می کند.

به گزارش روابط عمومی رادیو فرهنگ، برنامه شنیدنی های تاریخ به بازخوانی حوادث و رخدادها و ماجراهای جالبی که در تاریخ ایران و جهان اتفاق افتاده است می پردازد . این برنامه هر شب در ساعت  20:45 دقیقه به مدت پانزده دقیقه روی آنتن شبکه فرهنگ می رود و در تولید آن از هنرمندی گوینده قدیمی ، بهروز رضوی بهره برده شده است .

«میرزا محمد تقی‌خان فراهانی » مشهور به امیرکبیر، یکی از صدراعظم‌های ایران در زمان ناصرالدین‌شاه قاجار بود.  اصلاحات امیرکبیر اندکی پس از رسیدن وی به صدارت آغاز گشت و تا پایان صدارت کوتاه او دنبال شد. مدت صدارت امیر کبیر ۳۹ ماه (سه سال و سه ماه) بود. وی بنیان‌گذار دارُالفُنون بود که برای آموزش دانش و فناوری‌های نو به فرمان او در تهران پایه‌گذاری شد.

برنامه شنیدنیهای تاریخ به تهیه کنندگی و نویسندگی مهرنوش محتشمی هر شب مهمان شماست با آنچه تاریخی ست و شنیدنی . این برنامه کاری از گروه تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ است که با شعار تاریخ شنیدنی ست .. آن را با ما بشنوید، پخش می شود.

تماشاگه راز
کلماتی که بوی تازگی می دهد
بوم آهنگ
آرشیو برنامه های قدیمی
مجلس شورای اسلامی
نشان
در مکتب استاد
درس مثنوی