• پیامگیر ۲۴ ساعته شبکه فرهنگ ۲۲۰۵۳۱۹۱ 
  • شماره پیامک شبکه فرهنگ ۳۰۰۰۰۵۵۸ 
تعداد بازدید: ۱۰۹ چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵
دکتر کیومرث پیرگلو ، نام آور موسیقی در رادیو فرهنگ
 دکتر کیومرث پیرگلو ، نام آور موسیقی در رادیو فرهنگ
دکتر کیومرث پیرگلو دکترای اتنو موزیکولوژی، پنج شنبه ۱۶ دی میهمان برنامه «نام آوران ایران زمین» خواهد بود و از آثار و زندگیش خواهد گفت.

به گزارش روابط عمومی رادیو فرهنگ، رنامه «نام آوران ایران زمین» هر پنجشنبه ساعت 21 از گروه تاریخ واندیشه پخش می شود. که به گفتگو با چهره های فرهنگی و تاثیرگذار در حوزه های مختلف هنری و علوم انسانی اخصاص دارد.

 کیومرث پیرگلو در۲۶ آبان ۱۳۳۹ در تهــــران متولد شد وی دارای . مدرک دکترای اتنو موزیکولوژی از استرالیا است.از همان اوان کودکی استعداد خـود را در موسیقی نشان داد و در کلاس سازهای اٌرف در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شرکت کرده و مراحل مقدماتی موسیقی را زیر نظـــــر اساتیدی همچـــــون محمد رضــــا درویشی ، اسماعیل تهرانــــــی ، حسین علیزاده، محسن الهاميان و... با موفقیت به پایان رساند .

 وی از سال  ۲۰۰۵ تا  ۲۰۱۰ مشغــــــول تــــدریس در دانشگاه ملبــــورن بود و در نشـــــر و شناساندن موسیقی ایرانی کوشش هـــای فراوانـــــــی کرد و در رادیوهای‌  PBS  و SBS  و ABC و همچنین در دانشگاههای ملبورن ، دانشگاه موناش ، و مراكز فرهنگي و هنري اجراهای فراوانـــــی داشت .

 کارشناس مجری این برنامه علی عظیمی نژادان و تهیه کننده آن رکسانا حمیدی است که پنج شنبه ها از رادیو فرهنگ روی موج اف ام ردیف 106 و ای ام ردیف 585 پخش می شود.

کلید واژه:  کیومرث پیرگلو
درس مثنوی
آرشیو برنامه های قدیمی
کلماتی که بوی تازگی می دهد
در مکتب استاد
نشان
بوم آهنگ
مجلس شورای اسلامی
تماشاگه راز