• پیامگیر ۲۴ ساعته شبکه فرهنگ ۲۲۰۵۳۱۹۱ 
  • شماره پیامک شبکه فرهنگ ۳۰۰۰۰۵۵۸ 
تعداد بازدید: ۵۴۳ یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵
شعر خوانی صادق رحمانیان در برنامه «شاعر در آینه»
شعر خوانی صادق رحمانیان در برنامه «شاعر در آینه»
برنامه «شاعر در آینه» رادیو فرهنگ این هفته دوشنبه ۲۹ آذر میزبان صادق رحمانیان (شاعر و مدیر رادیو فرهنگ) خواهد بود تا ضمن بررسی اشعار وی بخش هایی از شعر خوانی وی را نیز پخش کند.

به گزارش روابط عمومی رادیو فرهنگ، «شاعر در آینه» برنامه‌ای است از گروه ادب و هنر است که هر دوشنبه ساعت 16 با موضوع شعر و بررسی شاعران معاصر تقدیم علاقه مندان شعر و ادب خواهد شد.

در برنامه این هفته محمد صادق رحمانیان در این برنامه حضور خواهد داشت و علیرضا بدیع (منتقد و شاعر) درباره شعر هایش با وی گپ و گفتی خواهد داشت.

نخستین مجموعه شعر صادق رحمانیان  « با همین واژه های معمولی» نام دارد که در انتشارات محراب اندیشه، در سال 1372 در قم به چاپ رسید. این مجموعه شامل نخستین شعرهای اوست.

دومین مجموعه شعر او با عنوان « انار و بادگیر » است که شعرهای محلی و گراشی او را نیز در بر می گیرد و در سال 1373 انتشار یافته است.

همه چیزها آبی است، عنوان سومین اثر اوست که نخستین کتابی است که به طور مستقل به زبان عربی ترجمه شده است. محمدالامین شاعر عراقی مقیم هلند، این کتاب را در سال 1375 آماده و به چاپ سپرد.

گزیده ادبیات معاصر شماره 120، مجموعه دیگری از شعرهای رحمانی است که به انتخاب خود او در انتشارات نیستان تهران به چاپ رسید.

سرود آفتاب، تصحیح دیوان شیخ علی اصغر رحمانی، در سال 1383 نیز از جمله کارهای اوست.

اما کتاب «سبزها قرمزها» او را بیش از پیش به عنوان شاعری خلاق و ابداع گر به جامعه ادبی معرفی کرد. او در این مجموعه نگاهی خاص به اشیا و پیرامون خود دارد.

 

 سردبیر و تهیه کننده: مرتضی صداقت‌گو، گوینده: سکینه ارجمندی، نویسنده: ضیاءالدین خالقی عوامل این برنامه اند که از ساعت 16 تا 16:45  روزهای دوشنبه از رادیو فرهنگ پخش می شود.

 

مجلس شورای اسلامی
آرشیو برنامه های قدیمی
تماشاگه راز
در مکتب استاد
درس مثنوی
بوم آهنگ
نشان
کلماتی که بوی تازگی می دهد