• پیامگیر ۲۴ ساعته شبکه فرهنگ ۲۲۰۵۳۱۹۱ 
  • شماره پیامک شبکه فرهنگ ۳۰۰۰۰۵۵۸ 
تعداد بازدید: ۱۵۴۷ چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۱
ناشران خارجی در صدای کتاب

برنامه صداي کتاب روز دوشنبه با موضوع بررسي وضعيت ناشران خارجي حاضر در نمايشگاه بين المللي کتاب تهران به صورت زنده از نمايشگاه کتاب، پخش شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه فرهنگ
، میهمانان اين برنامه عطا اعلمي(مدير نشر اعلمي لبنان)، سيد عبدالله مرتضي(مسئول انتشارات مرکز دراسات اسلامي لبنان)،عوض عبدالاسلام(مدير انتشارات الوفا مصر) و محمدرضا صوفي آبادي(مدير بخش ناشران عربي نمايشگاه) بودند. صوفي آبادي در شروع اين گفت و گو بيان داشت: خوشبختانه روند استقبال از بخش ناشران عربي هر سال بهتر از سال قبل مي شود و حتي کشورهاي بيشتري هم ابراز تمايل مي کنند که در اين رويداد شرکت کنند. ناشران عربي کشورهاي مصر، لبنان، عراق، سوريه، ترکيه، پاکستان و... در دوره بيست و پنجم نمايشگاه کتاب تهران حضور دارند و کتاب هاي خود را در معرض فروش قرار داده اند. ما در بخش ناشران عربي کتاب هاي متنوعي داريم، کتاب هاي تخصصي علوم ديني، تاريخ و حتي کودک نيز در ليست کتاب هاي اين دوره به چشم مي خورند.

پس از اتمام صحبت هاي صوفي آبادي، عطا اعلمي درباره حضور نشر اعلمي در نمايشگاه گفت: ما در تمام 25 دوره نمايشگاه بين المللي کتاب حضور داشتيم و اين باعث افتخار ماست. ما در اين 25 سال ديده ايم که نمايشگاه کتاب تهران چه روند رو به رشدي داشته و از کجا به کجا رسيده است. جالب اينجاست که کشور ايران در تحريم کشورهاي دنيا چنين با صلابت در حال برگزاري نمايشگاه کتاب است و اين جاي تقدير و خسته نباشيد دارد. همين نمايشگاه کتاب، خود جنگي عليه استکبار است و بايد در اين جنگ فرهنگي قوي ظاهر شد. کتاب انتقال دهنده فرهنگ ها هم هست و کشورهاي مختلف دنيا مي توانند با کتاب صداي خود را به گوش دنيا برسانند و ما هميشه خواسته ايم که اين صدا را در ايران منتشر کنيم و نيز صداي ايران را بشنويم.

همچنين در ادامه سيد عبدالله مرتضي مدير انتشارات دراسات اسلامي گفت: پانزدهمين سالي است که به نمايشگاه کتاب تهران مي آييم و هميشه دوست داريم کتاب هاي خود را در ايران عرضه کنيم. کتاب هاي ما بيشتر درباره علوم اسلامي و شيعي و تاريخ است. همچنين ما ناشر کتب علامه سيد جعفر مرتضي عاملي در لبنان هستيم و بيشتر مشتريان ما محققين، کتابخانه هاي مرجع و طلاب ديني هستند. نکته اي که بايد اشاره مي کردم اين است که متاسفانه ما شاهد هستيم که در نمايشگاه کتاب تهران بيشتر به ناشران لاتين توجه مي شود در حالي که ما عرب ها و ايراني ها نزديکي فرهنگي بيشتري داريم و بايد بيشتر به هم بها بدهيم. درباره مکان نمايشگاه هم بايد تجديدنظري شود، چه از حيث مکان غرفه ها، محوطه و حتي پارکينگ ما مشکلاتي را شاهد هستيم.

در انتهاي برنامه نيز عوض عبدالسلام مدير نشر وفا گفت: ما هم پانزدهمين سالي است که در نمايشگاه حضور داريم. من نمايشگاه کتاب تهران را دوست دارم چون نمايشگاه بزرگي است و چه در بعد استقبال مخاطب و چه مکان نمايشگاه بسيار باشکوه است. ما ناشر کتاب هاي زبان و ادبيات عرب، قرآن و علوم قرآني هستيم. خوشبختانه استقبال از کتاب هاي مصري خوب بوده و ما نيز علاقمنديم هر سال در جمع ايرانيان کتاب هاي خود را عرضه کنيم.
برنامه صداي کتاب راديو فرهنگ هر روز از ساعت 19:30 به صورت زنده از مصلي تهران براي اهالي فرهنگ و کتاب پخش مي شود.

منبع : تازه های شبکه
بوم آهنگ
درس مثنوی
تماشاگه راز
مجلس شورای اسلامی
کلماتی که بوی تازگی می دهد
آرشیو برنامه های قدیمی
در مکتب استاد
نشان