• پیامگیر ۲۴ ساعته شبکه فرهنگ ۲۲۰۵۳۱۹۱ 
  • شماره پیامک شبکه فرهنگ ۳۰۰۰۰۵۵۸ 
تعداد بازدید: ۲۸۷۲ چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۱
مدیر اجرایی نمایشگاه کتاب :امیدواریم نمایشگاه کتاب
صاحب خانه شود


حسین صفری
مدیر اجرایی بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به برنامه صدای کتاب رادیو فرهنگ به صورت زنده از نمایشگاه کتاب پخش می شود، آمد.

به گزارش روابط عمومی شبکه فرهنگ
، صفری در گفتگو با برنامه صدای کتاب گفت: نمایشگاه کتاب تهران، بعد از نمایشگاه کتاب فرانکفورت دومین نمایشگاه دنیا محسوب می شود. در حالیکه به لحاظ تعداد بازدیدکننده اولین نمایشگاه در دنیاست که این رقم در سال گذشته قریب به 5 میلیون بازدید کننده بوده است.

صفری در ادامه گفت: یک از آروزهای دیرینه بنده این بوده است که نمایشگاه کتاب یک روز صاحب خانه و فضای مناسبی شود تا نيروي انساني، فكري و مالي آن تنها صرف ارتقاي فني و فرهنگي‌اش شود.

وی در پاسخ به چگونگی استاندارد سازی فضای نمایشگاه کتاب گفت: با توجه به اینکه هر روز تعداد ناشران افزایش پیدا می کنند، بایستی سالن های مناسب، دسترسی مردم به غرفه ها، اطلاع رسانی، حمل و نقل عمومی و امکانات رفاهی با کیفیت در نظر گرفته شود.
مدیر اجرایی نمایشگاه در باره بیست و پنجمین نمایشگاه کتاب گفت: فضای نمایشگاه قطعا در تسهیلات رفاهی دارای کمبودهایی است، اما همکاران ما تمام تلاش خود را کرده اند تا آنچه مقدورات استاندارد سازی بوده است، انجام شود.

صفری با اشاره به اینکه عده کثیری از بازدید کنندگان نمایشگاه از شهرستان ها می آیند گفت: کمیته تسهیلات رفاهی یکی از برنامه های خود را به ارائه تسهیلات به شهرستانی ها قرار داده است از جمله اینکه هماهنگی های لازم با حرم امام خمینی (ره) برای ارائه خدمات رفاهی به این عزیزان را فراهم کرده است.

وی در پایان یاد آور شد، بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با پیام «ربع قرن جهاد فرهنگی» در فضایی بالغ بر 125 هزار متر مکعب که 75 هزار متر آن را فضای باز تشکیل می دهد تا 23 اردبهشت به کار خود ادامه خواهد داد.

منبع : تازه های شبکه
درس مثنوی
تماشاگه راز
مجلس شورای اسلامی
نشان
آرشیو برنامه های قدیمی
بوم آهنگ
در مکتب استاد
کلماتی که بوی تازگی می دهد