مستند فرهنگ شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت 15:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

مستند فرهنگ

گرامیداشت چهره ماندگار شاهنامه پژوه؛ دکتر علی رواقی در « مستند فرهنگ»

در برنامه « مستند فرهنگ» یکشنبه 18مهرماه، رادیو فرهنگ به گرامیداشت استاد زبان و ادبیات فارسی و شاهنامه پژوه؛ دکتر علی رواقی می پردازد.

1400/07/18
|
11:58

"مستند فرهنگ" در برنامه امروز به گوشه هایی از زندگانی و فعالیت های استاد زبان و ادبیات فارسی و شاهنامه پژوه؛ دکتر علی رواقی می پردازد.
علی رواقی (زادهٔ 8 آذر 1320، مشهد) استاد ادبیات فارسی، قرآن‌پژوه، شاهنامه‌پژوه، مصحح و عضو پیوستهٔ فرهنگستان زبان و ادب فارسی است. او برگزیده دومین همایش چهره های ماندگار (1381) است.
استاد دانشکده ادبیات و علوم انسانی، قرآن‌پژوه و عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی، اخذ دانشنامه دکتری از دانشگاه تهران، رمزگشایی از واژگان ناشناخته فارسی نوین بویژه در دوره تکوین آن، تدریس در دانشکده ادبیات دانشگاه تهران و دانشگاه پل والری مون پلیه، عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی، چهره ماندگار عرصه زبان و ادبیات فارسی در سال 1381، بخشی از افتخارات و فعالیتهای وی می باشد.
تصحیح تفسیر بصائر، تصحیح فرهنگ تکمله الاصناف، ذیل بر فرهنگ‌های فارسی، زبان فارسی فرارودی، واژه‌های ناشناخته در شاهنامه و داستان‌های شاهنامه فردوسی، فرهنگ فارسی تاجیکی و فرهنگ مصدر در زبان فارسی نیز بخشی از آثار وی می باشند.
این برنامه‌ «مستند فرهنگ» به تهیه کنندگی فاطمه محمدیان فر ساعت 20:00 روی موج اف ام ردیف 106 مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می شود.

دسترسی سریع
مستند فرهنگ